Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetne a következő...

Hogyan lehetne a következő esetben a nagykorúsítást megoldani? Jó ötlet-e az esküvő? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm már több mint 3,5 éve. December elején hidegzuhanyként ért bennünket, hogy minden fajta védekezés ellenére teherbe esett. A szülei és az én szüleim vegyes "érzelmekkel" fogadták ezt a hírt. Az édesanyám az abortusz ellen van (az unokanővérének volt abortusza és sajnos azóta nem lehet saját gyermeke). A barátnőm édesanyja próbál amennyire lehet "semleges" maradni. Az édesapám mindenképpen abortuszt akar, a barátnőmé részben támogatja az abortuszt részben nem. Én, bár szeretnék gyereket, de nem ilyen fiatalon. A barátnőm az abortuszról úgy vélekedik, hogy az "egy fajta gyilkosság", hiszen még is csak egy fejlődő emberi életet öl meg vele. Nem beszélve arról, hogy fél, hogy valami maradandó "nyoma" lesz egy esetleges abortusznak.


A barátnőm szülei a vegyes érzelmek mellett készek lennének a gyereket magukhoz venni, de csak azzal a feltétellel, hogy a gyerek csak iskolás korában tudhatja meg a vér szerinti szüleinek kilétét.


Nekem volt tavaly nyáron egy munkahelyem, ahol a főnök felajánlotta, hogy ha bármi olyan van szívesen lát és úja dolgozhatok. Miután kiderült a barátnőm terhessége egyeztettem a volt főnökömmel és január 1-je óta újra dolgozok. Ösztöndíjban is részesülök.


Mit tennétek a helyünkben? Hogyan tudnánk magunkat nagykorúsítani? Jó ötlet lenne-e a házasság?


Előre köszönöm a válaszokat!



2014. febr. 13. 06:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
16%

Ha összeházasodnátok, akkor a te jövedelmedből el tudnátok tartani magatokat és a gyereket? Ha megszületik a baba, után évekig nem fog találni a lány munkát! Egy fizetésből kellene megélnetek! Egy baba nagyon sokba kerül. Vagy a szülők nyakára akar a párod gyereket szülni?

Nem vagyok abortuszpárti, de ebben az esetben csak ez az egyetlen értelmes megoldás.

2014. febr. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%
Hány évesek vagytok úgy mégis? Egyébként onnantól kezdve, hogy nem akarjátok 100%-osan a gyereket, és nem is tudnátok felnevelni, már értelmetlen lenne vállalni. Az abortusz NEM gyilkosság, annak a magzatnak még nincsenek se érzelmei, se gondolatai, se személyisége. Ellenben ha úgy nő fel, hogy nyomorogtok, ne adj isten szét is mentek a barátnőddel, ráadásul iskolás korában akarjátok elmondani neki, kik a szülei (ez teljesen abszurd, ennél rosszabbat nem is tehetnétek egy gyerekkel, olyan szinten lesz tőle lelki roncs, hogy azt el sem tudjátok képzelni), na akkor aztán olyan élete lesz, amilyet az ellenségemnek se kívánnék.
2014. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
2014. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.



2. válaszoló

A barátnőm a napokban tölti be a 17. életévét, melyet én a múlt hónap elején töltöttem be.



1. válaszoló:


A részmunkaidős munkáért fizetést (53530) kapok, mint a kötelező minimálbér időarányos része (50750). E mellett ösztöndíjam is van. Az ösztöndíjam egy felöl a kezdéskor érvényes minimálbér 15%-nak 1,2 szerese /46740/ (mivel a gyakorlati képzés 70%-os) mivel immáron a 3. sikeres félévemet is teljesítettem, így folyamatosan emelkedett (2%+3%) ennek összege. Továbbá mint hiányszakma és jó tanulmányi átlagom miatt immáron további 25 ezer forintot is kapok. Ez természetesen NEM elég.


Nem a szülők nyakára akarunk gyereket!



2. válaszoló

Mi akarunk gyereket, de nagyon jól tudjuk, hogy túl fiatalok vagyunk még hozzá, ahogyan azt is tudjuk, hogy jelenleg nem tudnánk magunk nevelni mert nincs igazán miből. (kb. nettó 64 ezer amit kapok.) A barátnőm szülei akarják minden áron eltitkolni előle, hogy kik a szülei és nem mi. A barátnőm és én is ellenezzük ezt, hiszen minél tovább hitetnénk el vele esetleg, hogy a barátnőm a nővére annál nagyobb kárt okoznánk vele, ha kiderül, hogy akit a nővérének hisz az valójában az édesanyja. A terhesség megszakítását 12 hetes kor után már nem nagyon támogatják. Ez az idő már letelt, hiszen 5 hetes terhes volt amikor kiderült.



3. válaszoló

Amennyiben a tartalmat tekintjük én eddig nem láttam ezt a kérdést. De azt elmondhatom, hogy nem rólunk van benne szó.


A további válaszokat előre is köszönöm!

2014. febr. 13. 18:46
 5/31 anonim válasza:
100%
te hany eves vagy? de ha eskuvot is szeretnetek,baratnod kiskoru,igy szulei alairasa kell , hogy hozzajarulnak. es ne engedd a szuleihez a sajat gyermekedet,az a tietek.ne mas nevelje.birkozzatok meg a feladattal,tudom nem konnyu az elet,sokmindent tapasztaltam enis, nekemis van gyerekem,de en azt mondom, nagyszulokhoz ne.es vallalj tobb munkat ,hogy tobbb legyen a bevetel,kapja majd a bartnod a gyes-t is.3 ev utan ,aztan o is elmehet melozni.vagy ha a baba megszuletik utana vmikor,idovel.gyes megmarad es munkaba is allhat.de majd azt ti eldontitek. sok szerencset es kitartast kivanok
2014. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

5. válaszoló:


17 éves múltam januárban. (Elvileg én is kiskorúnak illetve fiatalkorúnak számítok.)

2014. febr. 14. 20:23
 7/31 A kérdező kommentje:

5. válaszoló:


Mi éppen azt akarjuk elkerülni, hogy bármely nagyszülőhöz kerüljön a gyerek. Az a baj, hogy mind a ketten kiskorúak (fiatalkorúak) vagyunk. Ez ha jól tudom a gyermek megszületésekor is hátrány lehet, hiszen ha jól tudom, hogy kiskorúak gyermekét közvetlenül a kiskorúak valamelyik gyámjának (első sorban a lánynak az anyja) adja ki a kórház.


Épp a szakmunkás vizsgámra készülök, így jelenleg nem tudok nagyon többlet munkát vállalni. Az viszont jelenleg biztosnak tűnik, hogy miután sikeres vizsgát teszek is maradhatok jelenlegi munkahelyemen. Ebben már szóban a főnökömmel megállapodtam. A szerződésmódosításra az esetleges sikeres vizsga letétele után kerül majd sor. A szóbeli megállapodás értelmében mivel ismeri a munkabírásomat és a munkához való hozzáállásomat. A munkabérem esetében is megvan a szóbeli megállapodás, amely a jelenlegi garantált bérminimum 6,1%-a lenne. Akkor már teljes (8 órás) munkarendbe.

A jelenlegi kézhez kapott jövedelmem valamivel több mint 64 ezer forint. Amikor a gyerek megszületik már valamivel több mint 117 ezer lesz (a jelenlegi állás szerint).


Mi szeretnénk esküvőt. A gyámhatóság beleegyezne. Az én szüleim aláírják a beleegyezésüket, ahogyan a barátnőm édesapja is.


Köszönöm a jókívánságodat és tapasztalatodat!

2014. febr. 14. 23:04
 8/31 A kérdező kommentje:

Jók-e az információim, hogy kiskorú szülők esetében nem közvetlen a szülőknek adják ki a megszületett gyermeket hanem a kiskorúak egyik gyámjának?


Miért van az, hogy többségi akarat ellenében egy valakinek az alá nem írása vétózhatja meg egy hivatalos szerv végleges beleegyezését?

(Édesanyám, édesapám valamint a barátnőm édesapja aláírta már a beleegyezését a házasságkötésünkbe, még a barátnőm édesanyja nem.)

2014. febr. 14. 23:37
 9/31 A kérdező kommentje:

Jók-e azon információim, hogy amennyiben a születendő kicsinek koskorúak (fiatalkorúak) a szülei, akkor nem közvetlenül nekik adja majd ki a kórház az újszülöttet, hanem a kiskorú szülő gyámjának?


Amennyiben jók ezen információim. Hogyan tudnánk ezt elkerülni?


A válaszokat előre is köszönöm!

2014. febr. 15. 18:46
 10/31 anonim válasza:

Tisztelt kérdező!


Amennyiben a kicsi megszületésekor a szülők kiskorúak akkor a kicsi felügyeletére gyámot nevez ki a gyámhatóság. A gyámság jogát első körön valamelyik nagyszülőnek szokták adni. Az esetek többségében a kiskorú édesanyjának.

A gyerek elől nem szabad eltitkolni, hogy kik a valódi szülei! A gyámság elsősorban addig tart, míg a kiskorú szülő be nem tölti a 18-at. Ebben az esetben mivel a gyerek várhatóan júliusban fog megszületni és te csak jövő januárban leszel nagykorú, hiszen akkor töltöd a 18-at, akkor fordulhatsz a gyámhatósághoz, hogy a gyereket hivatalosan is szeretnéd magadhoz venni és te lennél a "gyámja".

A házasság kötéshez lényegében NEM kell a szülők beleegyezése csak a gyámhatóságé. A gyámhatóság előzetes tanulmányt készít, hogy milyenek a családi hátterek illetve kötelezően meghallgatja a szüleiteket. A gyámhatósági engedélyhez az kevés, hogy a barátnőd terhes.


Mivel már a kérdezői kommenteidben leírod, hogy a házasságba lényegében "csak" a barátnőd édesanyja nem nyugodott bele.


Nagykorúsítani CSAK is HÁZASSÁGGAL tudnátok magatokat, ezzel teljesen elkerülhető, hogy a nagyszülők valamelyike legyen a gyámja a kicsinek.


Hol tart a gyámhatósági vizsgálat?

Egy esetleges házasságkötést követően, Támogatnának-e a szüleitek továbbra is benneteket?


A 7. kérdezői kommnentben felvázolt helyzetet figyelembe véve, hogy az idei garantált bérminimum teljes munkaidőben dolgozók számára bruttó 118 ezer Ft., amennyiben a szóbeli megállapodást "fektetitek később írásba akkor 125.198 Ft. lehet a bruttód, amely alapján a nettód a családi adókedvezményt is figyelembe véve valamivel kevesebb mint 80 ezer forint lesz. E mellett a GYES jelenlegi nettó összege 28.650 Ft, a családi pótlék 12.200 Ft. teljes bevételetek valamivel több mint 120 ezer Ft lenne, ami "fejenként" valamivel több mint 40 ezer Ft-os összeget jelent, ami nagyon kevés. Szülői támogatás nélkül szinte esélytelen, hogy fent tudjátok tartani magatokat.

2014. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!