Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki tudom tagadni JOGILAG a...

Ki tudom tagadni JOGILAG a saját szüleimet? Hitel problémák miatt.

Figyelt kérdés

A szüleim hiteleket vettek fel, ráadásul hiába mondom nekik, hogy lenne megoldás, járjanak utána, nem érdekli őket, csak panaszkodnak hogy sokat kell fizetni. Kb 75 éves korukra fizették volna vissza ha a forint állandó maradt volna, de már előre látom, hogy az ő hülyeségüket majd nekem kell fizetni.


Tehát

1. ki tudom-e tagadni őket jogilag

2. ha ez megtörténik, akkor mentesülök-e az ő anyagi problémáik alól?


Így is nyomorult életem van, nem akarok milliós adósságokat örökölni.



2014. febr. 23. 17:36
1 2 3
 1/22 tetro ***** válasza:
88%
Csak adósságot nem lehet örökölni. És lemondhatsz az egész örökségről is, szóval semmilyen ok sincs rá "kitagadd" őket
2014. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha a haláluk után az ingatlan többet ér mint a hitel, akkor "nyersz", ha kevesebbet, akkor veszteség van... amit visszautasíthatsz, így nem öröklöd az ő adósságait.
2014. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha visszautasítod az örökséget utánuk, akkor nem öröklöd az adósságot sem.
2014. febr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

És ez a banknak hol éri meg? Biztos van valami megoldásuk erre is. Csak úgy nem tűnik el egy adósság.


Ha nem vállalom az örökséget, értelemszerűen a legközelebbi hozzátartozó kapja meg a jogot az öröklésre?

2014. febr. 23. 17:46
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
A banknak komoly biztosítása van az ilyen esetekre. Tehát ha szüleid meghalnak, és te nem vállalod az "örökséget" ami jelen esetben a hitel... akkor a biztosító kifizeti a banknak a hitel fennmaradó részét.
2014. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%

el kell adni mindent egy "külső személynek" csak azokat az értékeket meghagyni, amire hitelt vettek fel!

Minden mást csak használatba vételre oda adni, de a tulajdonjog más nevén legyen.

Nem tudom ez működhet-e?

2014. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Gugu Gabor ***** válasza:
51%

Ugyan nem tudom hogy milyen fedezet van a hitelre, de gyanítom a ház/lakás mint sok helyen.

Szóval ilyen esetben a bank nagy valószínűséggel viszi a házat, így már talán megéri neki.

2014. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem. Már hogy tudnád kitagadni?
2014. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

"Tehát

1. ki tudom-e tagadni őket jogilag

2. ha ez megtörténik, akkor mentesülök-e az ő anyagi problémáik alól? "


Adósságot a római jog szerint nem lehet örökölni. Az örökrészed erejéig vonják majd le a szüleid tartozását, amennyiben ennél nagyobb a tartozás, a bank bebukta. Mondjuk te is, mert nyilván akkor nem örökölsz utánuk semmit sem.

2014. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 kovpet ***** válasza:

"És ez a banknak hol éri meg?"


Sehol. Annak jobb lenne, ha neked kellene fizetned. Vagy akár nekem. Csak lehetősége nincs ilyet követelni, mert a jogszabályok nem engedik :)

2014. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!