Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyon elleni bűncselekmény...

Vagyon elleni bűncselekmény elévül e?

Figyelt kérdés
tehát mondjuk valakinek okoztam pl. 80 ezres kárt, amiért kaptam büntetést, azonban a 80 ezret azóta sem térítettem meg. ez 5 éven belül elévül, vagy csak kamatozik évről évre?

2014. febr. 25. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Kamatozik... Ha elakarsz menni dolgozni akkor majd az a cég kap egy levelet hogy te tartozol (kamattal együtt) és majd szépen levonják tőled.

De ha kár okozásra képes vagy akkor illene felnőni és felelősséget vállalni a tetteidért szóval fizesd ki.

2014. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"De ha kár okozásra képes vagy akkor illene felnőni és felelősséget vállalni a tetteidért szóval fizesd ki."


Bocs, az a rész kimaradt hogy a kérdés elméleti szinten van csak.

Az elévülés lényege érdekel

2014. febr. 25. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:
A polgárjogi igény öt év alatt évül el. Amit viszont minden felszólítás újraindít. Tehát ha ötévente küld egy levelet, az pont elég, hogy ne évüljön el.
2014. febr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de ha pl. 5 éven belül semmilyen felszólítás nincs (függetlenül attól, hogy polgárjogi e vagy bármi) akkor elévül?
2014. febr. 25. 22:38
 5/5 Agent Cooper ***** válasza:
Akkor 5 év múlva elévül.
2014. febr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!