Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tárgyalásról való lemondást...

Tárgyalásról való lemondást vagy ahogy sokan hívják, "vádalkut" szeretnék kérni. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem vádalku, stb.

A lényeg, hogy az általunk (4fő) elkövetett vétség nyomozati szakaszban van. Információim vannak egy másik, a miénktől független bűncselekményről. Ezt a nyomozónak mondjam el? vagy esetleg az ügyészségen?


Valamint ezt jegyzőkönyvbe kell venni? Vagy csak elmondom amit tudok, és kész? Valami nyoma azért csak kell legyen. Szoktak olyat a nyomozók, hogy megkapják az infót, de nem enyhítik a büntetést, stb. Tehát mintha nem is mondtam volna semmit.

Ha kiadom az infókat, akkor mind a 4-en kaphatunk enyhítést, ha elfogadja az ügyész, vagy a bíró?



#rendőrség #ügyészség #bíró #bűncselekmény #nyomozó #vétség #vádalku #tárgyalásról való lemondás #nyomozati alku
2014. febr. 24. 21:52
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
Szerintem csak az fog enyhítést kapni, ha egyáltalán adnak ilyesmire, (mivel a bűncselekményt amúgy is állampolgári kötelességed jelenteni), aki elmondja. A többieket ez nem érinti szerintem.
2014. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kovpet ***** válasza:
73%

"mivel a bűncselekményt amúgy is állampolgári kötelességed jelenteni"


Csak bizonyos bűncselekmények esetén van így, általánosságban nincs.

2014. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem egy kalap alá vesznek minket?
2014. febr. 24. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
erre azt tudom mondani hogy az ilyen "információk" annyit is érnek amennyi enyhítést kap vagy inkább (esetek 99százalékában) nem kapnak
2014. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Be. 192. § (1) A bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja esetében az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság az ügyész engedélyével a nyomozást megszüntetheti, ha a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személy az ügy, illetőleg más büntető ügy bizonyításához hozzájárulva olyan mértékben együttműködik, hogy az együttműködéshez fűződő nemzetbiztonsági vagy bűnüldözési érdek jelentősebb, mint az, amely az állam büntetőjogi igényének érvényesítéséhez fűződik.


Illetve jogiforum.hu-n ezt találtam:

"az együttműködő gyanúsított ellen, ha fennállnak a feltételei megszüntethető az eljárás. (nevezzük ezt vádalkunak) amennyiben nem állnak fenn a feltételei, vagy erre az ügyész nem hajlandó, még lehetőségként ott a tárgyalásról lemondás, de mindkét esetben a gyanúsított feltáró jellegű, önmaga bűnösségét is elismerő vallomás megtétele a FELTÉTELE annak, hogy ezt az ügyész kezdeményezze. Sajnos az ügyész, illetve a nyomozóhatóság "becsületszaván" kívül sok garanciát nem ad a büntetőeljárás a gyanúsítottnak.

Gyakori eset, hogy a nyomozóhatóságnak már tudomása van arról az információról, amit a gyanúsított a "vádalku" reményében előad és meg van győződve róla, hogy őt becsapták... holott ebben az esetben nem lehet "vádalkut" kötni. bár garancia nincs rá, a védővel és az ügyésszel együtt történő megbeszélés hasznos lehet..."

2014. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Agent Cooper ***** válasza:
Önállóan semmiképpen nem érdemes vádalkut kezdeményezni, azért ez egy olyan terület, amit nem árt ismerni. Ön például egészen biztos, hogy nem tudja megítélni, hogy van-e egyáltalán esély "vádalkura". Szóval mindenképpen javasolt egy szakemberrel történő előzetes egyeztetés...
2014. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
#Kérdező: sikerült a dolog?
2016. máj. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!