Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatás: plusz új...

Manócska'90 kérdése:

Névváltoztatás: plusz új keresztnév. Van esély, hogy egy ilyen kérelmet elfogadnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak egy keresztnevem van, de mindig is szerettem volna kettőt. Tudom, hogy a jelenlegi nevemet nem anyukám szerette volna, csak a Rebeka, amit nekem adni akart senkinek sem tetszett. Mivel ezt én már régóta tudom és ha bármikor szükség van arra, hogy találjak ki egy nevet, akkor én mindig Spisák Rebeka vagyok (a Spisák a családom eredeti vezetékneve a magyarosítása előtt). Gyakorlatilag hozzám nőtt és nagyon szeretném felvenni.


Van reális esély arra, hogy elfogadjanak egy ilyen névváltoztatási kérelmet (nyilván nem a fenti megfogalmazással indokolva)?



2013. dec. 1. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán, de fizetni kell érte.
2013. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, azt tudom. Már utána olvasgattam a dolognak - ezért is merült fel bennem ez a kérdés.
2013. dec. 1. 22:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel régi vezetéknevet vennél vissza, így szvsz engedélyezik, a keresztnévről nem tudok nyilatkozni.
2013. dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm, aki mind a vezeték- , mind a keresztnevét megváltoztatta.

Ezt nem csak őtőle tudom (esetleg hazudna), hanem a munkahelyünkön a "beosztástáblán" is az új neve szerepel.

Egy darabig azt hittük, hogy egy új dolgozó neve... :)

Ha ezt lehetett, miért ne lehetne egy + új keresztnév? Az ehhez képest semmi.

2013. dec. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BlackSword ***** válasza:
Persze hogy lehet... Az engedély inkább formalitás és bejelentés...
2013. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2013. dec. 2. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!