Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szója egészségtelen. Szabály...

A szója egészségtelen. Szabályozzák hatóságilag a felhasználhatóságát?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Túl nagy üzleti érdek áll a háttérben.
2014. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És emiatt az üzleti érdek miatt veszik az emberek drágábban az egészségtelenebb ételt. Lehet, hogy én is befektetek....



Kiegészítés:

Kérdésem a nem fermentált szójára vonatkozik.

2014. márc. 7. 19:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Valamennyire biztosan van szabályozva, de 100%, hogy úgy hogy még megérje üzletileg, nem más szempont szerint. A elgbiztosabb ha az ember otthon tart állatot, vagy magánszemlytől vásárolja a húst.
2014. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A legegészségtelenebb ételekkel keresik a legtöbb pénzt...


A szója kimondottan egészséges egyébként, ha jól van elkészítve.

2014. márc. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem. Nem szabályozzák, csak az az egy szabály vonatkozik rá, hogy nem lehet génmódosított szóját termelni Magyarországon. Csakhogy, a legtöbb feldolgozott szója tartalmú termék vagy szójapor génmódosított szójából készül, de ez nincs szabályozva.


A génmódosítással az a probléma, hogy egy mindent elpusztító vegyszerrel permetezik, így nem gazosodik. A szója nem hal ki, mert a génjeit úgy módosították, hogy ellenálljon ennek a méregnek. Ettől függetlenül ez a szer a növényben megtalálható.

2014. márc. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Csakhogy, a legtöbb feldolgozott szója tartalmú termék vagy szójapor génmódosított szójából készül, de ez nincs szabályozva. "


Ez egyáltalán nem igaz. Az összes Magyarországon gyártott szójatermék gm-free. A legtöbb importált termék is az. Elég megnézni a szupermarketek kínálatát. Én Spar-ban, Tesco-ban, Aldi-ban csak megbízhatóan gm-free terméket találtam.


Lehet, hogy az állam tudta nélkül működő, adót soha nem fizető, csempészárut is szívesen áruló szutyok boltokban kapsz mindenféle szart, de a népszerűbb helyeken én még soha nem láttam génmódosított szóját, semmilyen formában.


Ahol génmódosított szóját használnak Magyarországon: a húsipar. Az egyik legfontosabb takarmány a génmódosított szója. De ez csak hús formájában kerül később a boltokba.

2014. márc. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A génmódosítással az a probléma, hogy egy mindent elpusztító vegyszerrel permetezik, így nem gazosodik. A szója nem hal ki, mert a génjeit úgy módosították, hogy ellenálljon ennek a méregnek. Ettől függetlenül ez a szer a növényben megtalálható."


Nem ez vele az egyetlen baj. De mint írtam, Magyarországon ez a veszély csak a figyelmetlen embereket veszélyezteti, illetve azokat, akik húst vásárolnak.

2014. márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én már az elsődleges premisszát megtámadnám, miért egészségtelen a szójabab? Első ránézésre nem tűnik halálos méregnek:

[link]

2014. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 - Első ránézésre valóban nem tűnik annak, de egyébként az. (Kommentben szűkítettem a szóják körét a nem fermentáltakra.) [link]
2014. márc. 8. 12:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát elég sok hülyeség összegyűlt a cikkben, ami mondjuk a paleo étrend propagálóitól annyira nem is meglepő. Következetesen operálnak a nyugati és keleti szója közötti különbséggel (fermentációval vagy annak a a hiányával), amire speciel egyetlen bizonyítékot sem mutattak fel.

Másodsorban pedig a mennyiségi faktort úgy ahogy elhallgatták az egészből. Így gyakorlatilag minden mérgezőnek tekinthetünk, amit Paracelsus bölcsen megállapított vagy több száz éve. Értelemszerűen napi fél kiló szójakészítményt rendszeresen megenni érdemes, bár ez a legtöbb ételre amit elfogyasztunk szintén igaz.


A paleo tanokra visszanyúló ökörség meg szót sem érdemel.

2014. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!