Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy férfi lefekszik egy...

Ha egy férfi lefekszik egy részeg nővel, aki abszolút nincs a tudatánál, így nem ellenkezik, viszont nem is egyezik bele, az büntetendő? Fel lehet ezért jelenteni a férfit?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó! Csak egy elméleti kérdés.

2014. márc. 8. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fel igen.
2014. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak nem sok rá az esély, hogy be fogja tudni bizonyítani, hogy valóban így történt.
2014. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 acelsziv ***** válasza:
81%
ez a BTK szerint nemi erőszaknak minősül és akként is kezelik.
2014. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Illusztrálnám a feltételezés abszurditását, hogy ez lehet, hogy törvényes: egy ájultrészeg embert ki lehet rabolni, amiért nem tiltakozik ellene? Ugyanőt meg lehet rugdosni, netán megölni? Elvégre nem tiltakozik.


Amit a kérdésben leírtál az a nemi erőszak szótár szerinti definíciója.

2014. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet jelenteni, de be is kell bizonyítani, de az nem mindig egyszerű.
2014. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Fel, remélhetőleg meg is büntetik!
2014. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
És azt, hogy bizonyítja, hogy önkívületi álapotban nem egyezett bele ?
2014. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Úgy, hogy létezik a nem beszámíthatóság intézménye. Ha egy részegtől megkérdezed, hogy "Megölhetlek-e" és ő igent mond, akkor szerinted megteheted?


Ennyien nem tudtok csajokkal összejönni, csak ha talajrészegek? Vagy mire fel ez a több félig-meddig támogató jellegű válasz?

2014. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Agent Cooper ***** válasza:
100%

Tessék figyelmesen elolvasni a Btk. 179. § (1) b) pontját:

"Szexuális erőszak

197. § (1) Szexuális erőszakot követ el, és bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki

a) a szexuális kényszerítést erőszakkal, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel követi el,

b) más védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen állapotát szexuális cselekményre használja fel."

2014. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

De ezt én nem értem.... És ha egy részeg nő beleegyezik az aktusba, esetleg Ő kezdeményez,de utánna szándékosan a férfire fogja, vagy tényleg nem jól emlékszik akkor azt, hogyan ellenőrzik? Vagy eyáltalánnem szabad részeg nővel együtt lenni mert az már rögtön nemi erőszak és 2-8 évig büntetik? És akkor mivan ha mindkét fél ittas?


Persze én soha nem lennék részeg nővel, és magam sem lennék részeg, de kicsit igazságtalannak tartom, hoy egy ilyen dolgot így büntetnek! Azért az az esetleges 8-év rengetek. És ha a nő nem ellenkezett, akkor olyan állapotba volt, hogy nem emlékezhet arra sem, hogy nem e egyezett bele, vagy ha még is akkor nem volt olyan részeg, hogy ne tudjon ellenkezni! Persze nem azt mondom, hogy nem kell megbüntetni az ilyen férfiakat, csak azt, hogy nem nemi erőszak vádjával.... Ha így börtönbe kerűl a többi rab megöli. Szal szerintem kéne lennie valami más dolognak a nemierőszak helyett! Pl. Szexuális-visszaélés? Vagy nem tudom, én kicsit sem értek a joghoz, de ez így igazságtalanság 19/f

2014. márc. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!