Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki részegen vonat sínre...

Valaki részegen vonat sínre fekszik, időben megáll a vonat azzal az részeg emberrel mit fognak csinálni?

Figyelt kérdés
Részeg ember fekszik a vonat sínon és időben megáll a vonat.Olyankor mit fognak csinálni azzal az részeg emberrel?Talán beviszik egy korházban?

2013. szept. 16. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában átmegy rajta a vonat...

Ha meg tudnak állni akkor igen, értesítik a hatóságokat. Főleg mert általában aki ráfekszik az szinte egyáltalán nincs magánál.

2013. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felrakják a vonatra, elviszik az ország másik végébe és ott kirakják a sínek mellé. Vicces ébredése lehet.
2013. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt az öngyilkossági szándék miatt elkezdik a pszichiátriai kezelését, másrész a Btk. 184. §-a alapján eljárást indítanak ellene a közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény miatt, mely szerint:



"184. § (1) Aki közlekedési útvonal, jármű, üzemi berendezés vagy ezek tartozéka megrongálásával vagy megsemmisítésével, akadály létesítésével, közlekedési jelzés eltávolításával vagy megváltoztatásával, megtévesztő jelzéssel, közlekedő jármű vezetője ellen erőszak vagy fenyegetés alkalmazásával avagy más, hasonló módon a vasúti, légi, vízi vagy közúti közlekedés biztonságát veszélyezteti, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés


a) öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,

b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,

c) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,

d) öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halálos tömegszerencsétlenséget okoz.


(3) Aki az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt gondatlanságból követi el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetekben, az ott tett megkülönböztetéshez képest, két évig, három évig, öt évig, illetve két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(4) A büntetés korlátlanul enyhíthető – különös méltánylást érdemlő esetben mellőzhető – azzal szemben, aki a veszélyt, mielőtt abból káros következmény származott volna, önként megszünteti."

2013. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3/3 Ilyen büntetést kap.:O
2013. szept. 16. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nem igen nagyon volt még. Olyan már inkább, hogy vonat megy, durr, és a nénike szétfloccsan. Otthonhagytam a telefonom, és az átjárótól 50 m-re fordultam vissza, de még hallottam az ordítást, hogy úristen, menjen onnan jön a vonat, de már késő volt... Azóta se örültem annyira, hogy otthonhagytam a mobilom, csak 3 perccel tovább maradok a szemem előtt üti el. Na akkor most én is egy pszichiátrián lennék...

Amúgy a szembeszomszédunknak a lábfejét vágta le a vonat, de ő be..szva aláesett a peronról. Meg van egy féllábú ember, az ő lábát combközépen vitte le a vonat, ő meg a kocsmából jött hazafele, amikor pont a sínen esett össze és aludt el. Amikor felkelt, már oda volt a lába.

2013. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Jézus, utolsó, te se vagy semmi... nekem szerencsére (!) 1 ilyen sztorim sincs, nem hogy három! :O


(Viszont bocsi az offért, de ez már akkor érdekel, hogy a néni öngyilkos akart lenni vagy baleset volt?)

2013. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, valószínű nem volt tiszta a néni agya már, volt benne öngyilkossági szándék is. Mert amúgy életerős volt, de többször nem tudta, hogy mit csinál. És ordítottak neki, hogy menjen onnan, de nem is figyelt rá. Amúgy a hallásával is baj volt, tehát ez nem egyértelmű. De mit keresett volna a sínen. Nem tudjuk, én csak úgy ismertem, hogy többször láttam sétálgatni a temetőnél, azt meg amit hallani lehetett, annak fele se igaz. olyat is beszéltek, hogy be volt rúgva, de egy 78 éves öreg néni? Én kizártnak tartom, sosem láttam részegen, és nem volt egy alkoholista feje. Ez már vagy 5-10 éve, azóta szerencsére nem történt ilyen.
2013. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!