Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha körözési plakátokat ragaszt...

Ha körözési plakátokat ragasztok ki a szomszédomról a rendőrség nevében, azért kaphatok valamit?

Figyelt kérdés
Pl. börtönbüntetést vagy valamit.

2014. márc. 10. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a jogok nagy szakértője, ezért bocsássátok meg, ha nagy ostobaságot mondok, de szerintem rágalmazásért, hatósági jelképpel való visszaélésért, jogosulatlan használatáért (vagy valami hasonlóért) simán beperelhetnek, az utóbbiért mindenképp és el is ítélnének valószínűleg.
2014. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És kb. mit? Börtön vagy felfüggesztett?
2014. márc. 10. 20:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Simán beperelhet. Szerintem börtön nem lenne belőle, csak felfüggesztett és egy vaskos pénzbírság.

Egy cikkben nyilatkozott ügyvéd, az csak kamu facebook profilra mondott pár százezres összeget.

Úgyhogy én a helyedben nem próbálnám meg, mert drága lesz és a bíróságra sem kellemes járkálni.

2014. márc. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tenném a helyedben, pedig én szívem szerint kiragasztanám annak a csaló csajnak a körözési képét, aki átverte a turistákat, mert nagyon megharagudtam rá, hogy lejáratta Magyarországot ezzel.


Szerintem ez a rendőr dolga, hogy körözési plakátokat tegyen ki; vagy maguknál tartják és megkérdezik a hajléktalanokat. Tavaly láttam 2 rendőrt 4 hajléktalannal csevegni. Egyikük egy papírt mutatott nekik. Csak annyit láttam a papíron, hogy volt rajta egy fotó és egy leírás a személyről.

2014. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pár évre biztosan lecsuknak, de poénnak jó. Majd röhögünk rajtad. :)
2014. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha a rendőrség nevében rakod ki... hát szerintem akkor bevásárolhatsz síkosítóból kisöcsém! :)
2014. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Annyira büntetik?
2014. márc. 14. 20:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás, szerintem.

Btk 226 § (1)


0-2 év.

2014. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És a rendőrség nevében való kiállítás mennyire súlyos?
2014. márc. 14. 21:23
 10/12 anonim ***** válasza:

hát szerintem az kib.ottul. simán börtön! ezzel ne kísérletezz, olyan mint a bombariadó.

Most gondolj bele , HIVATALOS RENDVÉDELMI SZERV...

De ha gondolod, próbáld ki, mit bánom én. De aztán vállald a nagyon súlyos követezményeit

2014. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!