Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legálisan elköltheted-e?

Legálisan elköltheted-e?

Figyelt kérdés

Beásod magad a bank páncéltermébe.

Elviszed amit találsz. példa kedvéért 1 milliárd forint.

Elrejted amíg elévül a dolog.

Utána, ha előveszed a pénzt és veszel egy házat, jönnek és kérdezik, miként szereztem és megmondom ( tekintve, hogy nem csukhatnak le ), hogy én pakoltam ki azt a bankot..

Ilyenkor mi a helyzet?



2014. febr. 21. 18:12
 1/9 Józsi21 ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint,ha elévül a bűncselekmény,attól a sértett a pénzt,(kamatostól)értékeket visszakövetelheti.
2014. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Az elévülés nem eredeztet tulajdonjogot a lopott, rabolt javakra.

2014. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt azokból a "pici" széfekből viszed el a dolgokat.

Tehát még a lopás tényleges értékét sem tudják megállapítani pontosan, mivel a ügyfelek nem biztos, hogy elmondják mi és milyen értékben volt ott ( megtörtént eset ).

Tehát, ha nincs aki követelne, akkor mind az 1 milliárdot megtarthatom?


Illetve, ha én az elévülés utána bejelentem ( vagy a lopás másnapján! ) az önkormányzatnál, hogy a mezőn találtam elásva, akkor ugye várnak ( nem emlékszem mennyi időt ) és nem jelentkezik érte senki, akkor így is az enyém?

( ismétlem ilyen esetben kizárt, hogy az adott értéket megállapítsák, így hiába mondja valaki, hogy az az a pénz ami ott volt, az abból a bankból van. egyszerű példa: bejelentem az 1 milliárdot és legjobb esetben is a banknál megállapítanak 500-600 milliót.. 2x annyi pénzre nem mondhatja senki, hogy az abból a bankból van, mert nem annyit állapítottak meg )

2014. febr. 21. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Valaki hivja a zsarukat!!!



XD

2014. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Trezorban TILOS készpénzt tartani. Szal, ott nincs egy árva buznyák sem.


Amit találsz, azt meg köteles vagy visszaadni.

2014. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Józsi21 ***** válasza:

Menjünk sorba

1."Tehát még a lopás tényleges értékét sem tudják megállapítani pontosan,...."Nem is kell!

2."Tehát, ha nincs aki követelne, akkor mind az 1 milliárdot megtarthatom? "Nem,mivel lesz aki követel,jobb esetben a bank.

Jogot nem tudsz formálni a pénzre a fenti okok miatt!Miért?Egyszerű,ekkora összegböl biztos hogy lesz egy

2014. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Józsi21 ***** válasza:
sorozat aminek a sorszáma nyilván van tartva,valami oknál fogva,és itt bukik az elméleted!Ha ezt a sorozatot megtalálják akkor erős közvetett bizonyíték van a pénz származására.
2014. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 rémuralom ***** válasza:
Nem tudod bizonyítani, hogy mikor szerezted a pénzt, ezért nincs elévülés.
2014. febr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem tudok beléjük kötni :D

Illetve csak az egyikbe. Nem láttam olyat, hogy kp-t ne lehessen berakni. Ilyet még sehol nem írtak. Sugárzó, rothadó dolgokat nem lehet. ( ez tudják is ellenőrizni a széfek kinyitása nélkül is )


Bár az USA-ban egy bank rablót elkaptak ( ez mondjuk más, mint a lopás ) és a pénzt is megtalálták ( a pontos összeget nem tudom ), ott a fazon leülte a büntetését és amikor kiengedték, akkor az ügyvédje mondta, hogy a pénzt ő kapja meg, mert nem kellett senkinek.

A linket megkereshetem, ha valakit érdekel :)

2014. febr. 22. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!