Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány év szabadságvesztéssel...

Hány év szabadságvesztéssel büntethető a szexuális zaklatás?

Figyelt kérdés
A párom anyjának férje (tehát nem vérrokon) évek óta kisebb-nagyobb szünetekkel, de zaklatja a barátnőmet. Kilesi a fürdőben, célozgat, van pofája megkérdezni, megfoghatja-e a mellét. Elegem van belőle de biztos vagyok benne, hogy ha magam tennék rendet, még én járnék rosszul, ezért úgy döntöttem, rendőrségi segítséget kérek. Nagy vonalakban mire számíthatunk?
2014. márc. 12. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

3 évig terjedő



nehéz bizonyítani

te hiába kérsz segítséget, csak akkor foglalkoznak vele, ha a barátnőd teszi


Az anyja mit szól az egészhez?

2014. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hány éves a barátnőd (büntetés szempontjából lényeges)?

Van valamilyen bizonyítékotok?


Egyébként maximum 2 év, ha kiskorú a barátnőd (mert ekkor rábízott, nevelt személlyel szemben követi el a zaklatást); egyébként maximum 1 év, de ha nincs semmilyen bizonyíték, csak a barátnő szava az illetőével szemben, akkor 0 év.

2014. márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És a között is nagy különbség van, hogy hány évet kaphat valaki egy adott bűncselekményért és az mennyi lesz a valóságban. Mert attól, hogy egy adott bűncselekményért jár x év büntetés, abból sok esetben van kevesebb büntetés, vagy éppen csak felfüggesztett büntetés.

És persze ezt valóban bizonyítani is kell. Mert annyi nem elég, hogy valaki azt mondja, hogy ez így van. Mert ezzel az erővel bárki mondhat bármit.

2014. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
21 éves. Hogy az anyja mit gondol, azt nehéz lenne megmondani, mert még mindig együtt vannak. A felhívásait mindenki hallotta már, a többit be kellene ismernie, amit nem tudom, hogyan érünk el.
2014. márc. 12. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!