Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minden esetben koteles vagyok...

Minden esetben koteles vagyok megengedni hogy a gyereket elvigye magukhoz az apja?

Figyelt kérdés

Most mentunk szét a férjemmel,tegnap vissza koltozott a szuleihez.Tudom hogy koteles vagyok oda adni a gyereket mivel most mult el 3 éves viszont én nem szeretném ha oda vinné.Akár minden nap láthatja majd itt dolgozik 10 percnyire munka elott,munka után feljohet hozzá én nem bánom.El is viheti majd bárhová csavarogni,kirándulni azt az egyet nem akarom hogy oda vigye megukhoz.Kulomben ha oda vinné az apja egy percet se lenne vele mert anyos teljesen kisajátitaná.Anyosom nem normális betegesen imádja a fiamat,nem szeretném ha nélkulem lenne ott hisz ha ott vagyok akkor is ellenem beszél a gyereknek.A férjemet kis korában ossze vissza verte,szét karmolta az arcát ugy hogy az még most is látszik.(pár honapja már irtam ebben a témában esetleg ha emlékszík valaki).Eddig heti egyszer mentunk anyosékhoz a"családi béke" érdekében és nem szeretném toluk se elszakitani a kicsit bármikor láthatják de kizárolag itt nálunk ugy hogy én is itt vagyok.

Nem hiszem hogy a férjem bele fog menni abba hogy nem viheti haza a kicsit.Tehet ellenem valamit?Feljelenthet?Hivatalos válásra csak min.fél év mulva kerulhet sor mert jelenleg én nem tudom elinditani o meg nem fogja.

Koszi aki válaszol!



2014. márc. 15. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Miért kell állandóan élesíteni a helyzetet? Mivel az apja, szüksége van rá a gyereknek, ő meg oda viszi ahová akarja. Ne akard megszabni, hogy más hogyan viselkedjen.
2014. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Közös megegyezéssel bármikor simán elválhatok, ha nincs köztetek vitás kérdés, 30 ezer Ft az illeték, ha a válást te forszírozod, ennyit igazán kifizethetsz.
2014. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es!Kifejtenéd hogy hol olvastad hogy én meg akarom szadni másnak hogy hogyan videlkedjen?!Valahogy azt a mondatomat se látom hogy szerintem a gyereknek nincs szuksége az apjára!A kérdésem nem erre irányult!
2014. márc. 15. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Én,één, én.


Ha picit visszaolvasod a leírásodat, süt belőle az önzés.

Miért gondolod azt, hogy annak kellene történnie, amit te szeretnél? Mi lenne, ha a hajdani párodat is embernek tekintenéd, aki ráadásul a gyemeked apja...

Milyen értékeket mutatsz a gyereknek? Miért fontos neked az, hogy a másik embert elvágd a gyermekedtől?


Túl kéne lépned ezen az állapoton, de úgy hogy 20 év múlva mindannyian azt mondjátok, igen, ez tisztességes válás volt.

2014. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet hogy sut rola az onzoség,de ti valahogy nem értitek a lényeget.Nem az expárommalvan a gond hanem az anyjával.

Ha tudnám hogy kell belinkelni ide az egyik régebbi kérdésem,elovashatnád az egészet oda mindent leirtam,biztos vagyok benne hogy akkor megértenéd hogy miért nem akarom hogy a fiam kettesben legyen anyossal.

2014. márc. 15. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Az apa aláthatási ideje alatt oda viszi a gyereket ahová akarja (ha csak nem tudod bizonyítani, hogy aza a bizonyos hely a gyermek fejlődésére káros).

Egyébként, a nagyszülőnek is van láthatási joga. Ha pl az apa nem viszi oda hozzájuk a gyereket, akkor ők a saját jogukon is kérhetik.


Egyébként milyn jogon akarod eltíltani a nagyszülőt az unokájtól?

2014. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan joga van a gyerekhez, mit neked. Ne a saját érdekeidet nézd, hanem a gyerekét. Akkor nem kérdezel ilyet.
2014. márc. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!