Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok az egyedülálló anyák,...

Azok az egyedülálló anyák, akik magukhoz láncolva nevelték fel a gyereküket, nagyon boldogok, hogy tönkre vágták egyetlen gyerekük életét és ezzel ottmaradt mellettük hosszú évtizedekig?

Figyelt kérdés
Gyakorikérdések. Amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted!
2013. szept. 20. 00:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Nem vagyok anya, de azt nem egészen értem hogyan lehet valakit odaláncolni aki nem akarja.
2013. szept. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%

Csak nem te is egy ilyen gyerek vagy? Brühühü!

Csak azt lehet odaláncolni, aki hagyja magát...


A szülő nem az egyedüli aki formálja, neveli a gyereket. Nincs kizárólagos szerepe a gyerek életében.

2013. szept. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
Hja, ez csak akkor lehetne így, ha a föld alatt élnének egy barlangban, külvilág nélkül.
2013. szept. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van egy ilyen barátnőm. Az anyukája elvált, mikor 12 éves volt, most 28 éves a leányzó. Az anyja teljes agymosást csinált rajta, gyakorlatilag úgy képzeli el az életét, hogy férjhez megy, egy olyan férfihoz, aki majd mos főz takarít, ő meg majd dolgozik, mert sokat keres, és persze az anyukájával fognak együtt élni. Mondanom se kell, hogy ilyen férfit még nem talált. Eddig 2 barátja volt, eddig sem tartott sokáig, és 26 évesen vesztette el a szüzességét. Hiába mondunk neki bármit is, a válasz: "Nem hagyom magára anxát, szüksége van rám." Anya nem beteg, aktív, dolgozó nő. 28N
2013. szept. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Az én unokatestvérem is ilyen. Az anyja csak azért szülte, hogy öregkorára legyen aki ápolja... Az udvarlóit mind elmarta a lány mellől, volt amelyiket elcsábította! Az apja rég meghalt, most kettesben élnek, csak magukkal foglalkoznak. A lány nem jár sehova, csak a boltba meg dolgozni. Anyuka ezt természetesnek tartja!
2013. szept. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%
Ezt a gyerek, vagyis a már felnőtt ember dönti el. Vagy az anyja mellett marad hosszú évtizedekig, vagy nem. Persze biztos nem könnyű a leválás, ha olyan az anyuka, akkor biztos nem fogadja örömmel, ha a gyereke a saját életét éli, de attól még nem fog pisztolyt tartani a fejéhez, hogy ne tegye. Idővel megbékél.
2013. szept. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Csak az marad otthon évtizedekig akinek ez így tökéletesen megfelel. Nem az akit akarata ellenére odaláncolnak. Szerintem szándékosan nem lehet úgy nevelni a gyereket, hogy magadhoz láncold. És ha valami hasonló eset történik, véleményem szerint a szülő nem előre kitervelt szándékkal nevelte így a gyermekét.
2013. szept. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Senkit nem lehet leláncolni. A legjobb barátomat megpróbálta az anyja. 16 évesen meglépett, és meg sem állt Kanadáig.

Aki az anyja mellett marad egész életére, az azért teszi, mert neki így jó.

A kérdés amellett hogy végtelenül keserű és ostoba, még egy oltári nagy baromság is.

2013. szept. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Hát sajnos ez amúgy is jellemző a nőkre - tisztelet a kivételnek. (Én is nő vagyok amúgy!)

Ez abból is adódik, hogy amikor megszületik a gyerek, sok nő teljesen megőrül. Onnantól ő csak Anya (nagybetűvel), semmi más sem érdekli. Főleg nem a férje. Először ugye "Pocaklakó", meg "Picúrka" meg "Babuci". Amíg kicsi, minden a gyerek, más nem is kell, ő az élet értelme, minden nő hülye, aki nem szül...

Ő mindent felad, beleértve a karriert, a párkapcsolatát, az ÉLETÉT. Mert ő Anya, és neki ez a rendeltetése az életben.

Persze, hogy később pedig ezt vagy kimondva is a gyereke fejéhez vágja, vagy csak "lelki terrorral" tudatja vele, hogy várja a "fizetséget".

2013. szept. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Pedig tényleg vannak anyák, akik megpróbálják...

Azt viszont hadd mondjam el, hogy édesanyaként az ember néha hajlamos elfelejteni, hogy a gyermekei nem az ő tulajdonát képzik. Ők csodálatosak, de csak "kölcsön" kaptuk őket, azért, hogy szeressük és felneveljük őket. Ha egy anya igazán szereti a gyermekeit, akkor tudatosan helyezi előtérbe a gyermekek érdekeit (szabadság, függetlenedés természetessége...), és nem a maga önző vágyait éli ki rajtuk. Azaz a kiteljesítésükre törekszik, nem pedig a megnyomorításukra.

2013. szept. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!