Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önkormányzatnak joga van...

Az önkormányzatnak joga van öntörvényesen kivágnia a sövényemet?

Figyelt kérdés

Kertvárosi részen lakunk, a szomszédunk a városháza egyik vezető beosztású dolgozója.


A portánk egy kereszteződés mellett fekszik, az út itt keskeny, egy autó fér el rajta. Csütörtökön fájó szívvel vettem észre, hogy az önkormányzat utasítására a munkások kivágták a sövényemet a tövétől fogva. A szomszéd mindig panaszkodott, hogy nem látja be az utat. A sövény már majdnem 3 méter magas volt és jó sűrű, szándékosan azért, hogy ne lehessen belátni. Rendszeresen formára nyírtuk, ágak nem lógtak ki az útra, sőt: az út menti ároktól másfél-két méterre nőtt a sövény, tehát kb. két métert még a saját portánk szélességéből is lecsíptünk az ültetésnél.

A növényi maradványok meg ott állnak, a drótkerítés tartja, hogy ne dőljön el.

Kérdésem:

a) milyen alapon jönnek be a portámra a munkások mindenféle előzetes felszólítás nélkül?

b) milyen jogon vágják ki a sövényemet mindenféle előzetes felszólítás nélkül?

c) a portámon a jogi kereteken belül nem azt csinálhatok, amit én szeretnék? Engem ugyan nem érdekel, hogy nem lehet rálátni a kereszteződésből a másik útra.

d) ha már kivágták, miért nem tudják eltakarítani az ágakat?

e) ki téríti meg a káromat?


Az asszonnyal úgy határoztunk, hogy sűrűn befuttatjuk hajnalkával meg díszbabbal a kerítést.


2014. márc. 16. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
2014. márc. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Telekhatáron kívül közterület, tehát ott elvileg kivághatnák. Telekhatáron belül azoban nem, legalábbis van ennek a egy törvényes menete, amiről mindenképpen papírt és értesítést kellett volna kapnod.

Egyrészt ugye magánterület megsértése miatt feljelentést lehet tenni a rendőségen, másrészt beperelheted őket kértérítésrt, ha valóban semmiféle határozatuk nem volt -megjegyzem, még határozat birtokában sem lehet csak úgy más telkére besétálni, ha nem tud róla.

2014. márc. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj be az önkormányzathoz.Kérd tőlük számon.Ha arra hivatkoznak,hogy nem belátható volt az út stb..akkor kérdezd meg kitől kértek engedélyt hogy a te magánterületeden tartozkodjanak,és hol a felszólítás hogy vágasd le mert nem megfelelő méretű.És takarítsanak el maguk után vagy munkásokat viszel a számlát meg ők fizetik
2014. márc. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

"a) milyen alapon jönnek be a portámra a munkások mindenféle előzetes felszólítás nélkül?"


Szolgalmi alapon.


"b) milyen jogon vágják ki a sövényemet mindenféle előzetes felszólítás nélkül?"


Szolgalmi jogon.


"c) a portámon a jogi kereteken belül nem azt csinálhatok, amit én szeretnék? Engem ugyan nem érdekel, hogy nem lehet rálátni a kereszteződésből a másik útra."


Nem. Fidesz kormány van.


"d) ha már kivágták, miért nem tudják eltakarítani az ágakat?"


Mert nem az ő dolguk.


"e) ki téríti meg a káromat?"


Senki.

2014. márc. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tudjátok, az a poénos, hogy tele van ilyen kis keskeny utakkal, közökkel a kertváros, és sok ház pont a "sarkokra" lett építve, szóval a kereszteződésekben ugyanúgy nem lehet rálátni a házak miatt a másik útra.
2014. márc. 16. 09:40
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként direkt telekhatáron belül növesztettük meg a sövényt.
2014. márc. 16. 09:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
4 es.nekem a szomszédomban plafonig ér a szemét.Félek hogy patkányok átjönnek.Az önkormányzat azt mondta ők nem mehetnek be idegen házba.De ha létezik ilyen amit irtál,akkor is felszólitást kell küldeni,hogy a tulajdonos tudjon róla,mi történik a tulajdonával
2014. márc. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Aha, O. Viktor munkásruhában kivágta a sövényedet.Olyan hülyeségek miatt mert nem lehet belátni az utat.Ezt a pofátlanságot!

Tehát szerinted jogodban áll az útra történő rálátástkorlátozni vagy teljességében megakadályozni és ha valaki autóval arra jár és a sövényed miatt balesetben meghal arról te nem tehetsz.Mert a sövény a te területeden van és ott csinálhatsz amit akarsz.

Szerintem ha kivágták neked ingyen ,hálával és köszönettel tartozol nekik.Mert ha a nyomi sövényed miatt ember halt volna meg autóbalesetben a közeli jövőben Derecskén te lennél Mucus a friss husi néhány évecskéig igen nagy népszerűségnek örvendve.

2014. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A házad előtt terület NEM a tied, hanem közterület. Akkor is, ha te beültetted. Joguk van kivágni a fákat.
2014. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A saját területemen van a sövény, nem közterületen, kb így néz ki:


ÚT---ÁROK---DRÓTKERÍTÉS-SÖVÉNY-PORTA

A drótkerítés már nem közterületen van.

2014. márc. 16. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!