Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önkormányzatnak joga van...

Az önkormányzatnak joga van öntörvényesen kivágnia a sövényemet?

Figyelt kérdés

Kertvárosi részen lakunk, a szomszédunk a városháza egyik vezető beosztású dolgozója.


A portánk egy kereszteződés mellett fekszik, az út itt keskeny, egy autó fér el rajta. Csütörtökön fájó szívvel vettem észre, hogy az önkormányzat utasítására a munkások kivágták a sövényemet a tövétől fogva. A szomszéd mindig panaszkodott, hogy nem látja be az utat. A sövény már majdnem 3 méter magas volt és jó sűrű, szándékosan azért, hogy ne lehessen belátni. Rendszeresen formára nyírtuk, ágak nem lógtak ki az útra, sőt: az út menti ároktól másfél-két méterre nőtt a sövény, tehát kb. két métert még a saját portánk szélességéből is lecsíptünk az ültetésnél.

A növényi maradványok meg ott állnak, a drótkerítés tartja, hogy ne dőljön el.

Kérdésem:

a) milyen alapon jönnek be a portámra a munkások mindenféle előzetes felszólítás nélkül?

b) milyen jogon vágják ki a sövényemet mindenféle előzetes felszólítás nélkül?

c) a portámon a jogi kereteken belül nem azt csinálhatok, amit én szeretnék? Engem ugyan nem érdekel, hogy nem lehet rálátni a kereszteződésből a másik útra.

d) ha már kivágták, miért nem tudják eltakarítani az ágakat?

e) ki téríti meg a káromat?


Az asszonnyal úgy határoztunk, hogy sűrűn befuttatjuk hajnalkával meg díszbabbal a kerítést.


2014. márc. 16. 08:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló: ahhoz mit szólsz, hogy a szomszédunk, aki az út másik oldalán lakik, a házát pont sarokra építette, és a háztól ugyanúgy nem lehet belátni a másik utat?


Tele van a kisváros beláthatatlan, zegzugos utakkal, van, ahol a sűrű kerítés miatt, van, ahol a sarkokra épített ház miatt, miért pont a miénk volt zavaró?


Kellett a sövénynek 15 év, mire elérte ezt a magasságot, továbbá rengeteg munkaórát pecserésztem a metszésével, mindenki megjegyezte, hogy gyönyörű.

2014. márc. 16. 10:03
 12/15 anonim ***** válasza:
Az önkormányzaton kérd számon az okozott kárt, kérj tőlük kártérítést és tehetsz feljelentést is. Nem tudom, a kedves szomszédnak meddig ér a keze, de ha sikerül megfingatni az önkormányzatot, legközelebb kétszer meggondolják, hogy tegyenek-e ilyen szívességet a szarrágónak.
2014. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jutottak át a drótkerítésen?
2014. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Bejöttek a kapun, az nincs bezárva. Errefelé nincs bűnözés.
2014. márc. 17. 11:13
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor feljelentheted őket birtokháborításért és károkozásért, hiszen magánterületen ügyködtek.
2014. márc. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!