Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtagadhatja-e a munkaadó a...

Megtagadhatja-e a munkaadó a szabadság kiadását?

Figyelt kérdés

Év közbeni felmondás miatt az éves szabadságom 9 nap, ebből 2-t már kivettem. A törvény szerint a munkaadó joga a munkavállalóval egyeztetve a szabadság kiadása, amit meg is tagadhat. Ugyanakkor a munkavállalónak van 7 napja, amit bármikor kivehet, ezt a munkáltató mindenképp akkor köteles kiadni amikor kérem, tehát egyfajta "Jolly Joker". Ez arányosan az esetemben 3 nap.

Most kéne 3 nap, amit a munkaadó nem akar kiadni. Szerintem az előző két nap szabim nem a Jolly Joker kategóriába esett, de szerintük igen. Hogy lehet ezt eldönteni?


2014. márc. 22. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól értem, megtörtént a felmondás, és a felmondási időt töltöd?

Te mondtál fel, vagy a munkáltató?

Ha a munkáltató mond fel, akkor a felmondási idő felében köteles munkavégzési kötelezettség alól felmenteni.

Ha Te mondtál fel, és nem akarja kiadni, nem jogellenes. Természetesen pénzben köteles megváltani az adott időre arányos, ki nem vett szabadságot.

2014. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
OK köszi. Én mondtam föl.
2014. márc. 23. 01:52
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:
HA nem adja ki, ki kell fizetnie, ugyanis jogod van hozzá.
2014. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!