Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadság kiadása, helyesen...

Szabadság kiadása, helyesen van így?

Figyelt kérdés
Már sok éve dolgozom egy szakközép iskolában és a szabadságom kiadásával kapcsolatban szeretnék kérdést feltenni. Jelenlegi munkakörömet mint éjszakai portás látom el folyamatos munkarendben, tehát nem számít a hétvége ill ünnepnap sem.Hétköznapokon este 21től másnap reggel 6ig.Van olyan hét hogy például hétfő szerda péntek 21től 06ig majd szombaton és vasárnap 18tól másnap reggel 6ig dolgozom tehát teljes hétvégém bent töltöm és csak hétfő reggel 6kor végzek.A havi 1 szabadhétvégét megkapom. A másik héten kedden és csütörtökön dolgozom majd megint bent töltöm a teljes hétvégét 12órás műszakban.A gondom az hogy amikor szabadságot kérek egy hétre mert mondjuk hétfőn elutazom és csak vasárnap jövök haza akkor a főnököm erre 7nap szabit ír ki arra hivatkozva hogy a hétvégére is ki kell írja mert én akkor be lettem volna osztva és neki a helyettesítésem mással kellett megoldja.A szabadságolási füzetet mindíg hetekkel vagy sok esetben egy hónappal később iratja alá velem,amikor már nem tudom visszaellenőrízni mert a szolgálati beosztás papírt beszedi.Jeleztem neki ha hétfőtöl péntekig szabadságot kérek hétvégére nem írhat szolgálatba de őszerinte ezt megteheti.Hiába írom magamnak papírra hogy hány napot és mikor vettem ki ez őt nem érdekli akkor is kiírja a szabadságot igaz nem a hétvégére dátumozva hanem olyan napra amikor egyébként is bent vagyok.Évek óta folyik ez az átverés és nagyonsok napról van szó amivel megkárosítottak.Az új igazgatómhoz is fordultam segítségért ill kértem évekre visszamenőleg a havi beosztásról illa a szabadnapjaim kiadásáról fénymásolatot de ezt eddig nem teljesítették.Ezek után hova fordulhatok mert elegem van ebből a megaláztatásból. Köszönöm hogy elolvastad, kicsit hosszú voltam.

2014. márc. 8. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem értettem félre, folyamatos munkarendben dolgozol, akár csak én (tömegközlekedés).

Nekem is csak egy teljes hétvégém van, a többi szabadnapomat hol így, hol úgy adják ki. (1 hónapra előre megkapom a beosztást, amin némileg változtathatok (3 szabadnap-csere, hétvégét csak hétvégével, hétköznapot hétköznappal, 1 teljes hétvégének meg kell lennie (Munka Törvénykönyve előírja)).


Na de a lényeg: a szabadság. Azt bizony úgy vehetem ki, hogy nem számít milyen napra esik hétfő-e, vagy vasárnap, az számít szabadnapnak, amit a beosztásom annak ad. (Így viszont azokat nem számolják bele a szabiba.) Tehát ha elmegyek egy hét szabadságra, és azon a héten a kedd és a péntek szabadnapok lettek volna - az 5 napot jelent.

Ha pedig azon a héten szabad a hétvégém és mondjuk a kedd, akkor megúsztam 4 nappal.

Ez így megy 20 éve, ha becsaptak vele, rendesen becsaptak...



Azt értem, hogy a főnököd beleszámolja az amúgy beosztott hétvégéidet, de a nem beosztott hétköznapjaidat is?

(Kell lenni olyannak, mert ha dolgozol hétvégeken, akkor szabad hétköznapoknak is lenniük kell. Hacsak nem fizetik ki túlórában.)

2014. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,beleszámolja a hétköznapi pihenő napomat is,tehát nekem egy teljes hét,hét nap szabiba kerül,és egyszerűen nem hiszi el hogy ez így nem jól van elszámolva,csak a magáét hajtja.Ez ellen szeretnék valamit tenni még ha az állásomba kerül is.
2014. márc. 8. 23:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogy még jobban érthető legyen,mondjuk hétfő este9re vagyok beosztva,és kedd reggel 6kor végzek,és mondjuk hétfőre szabit kérek akkor ki ír 2napot mert ez a keddet is érinti.Tehát nem értem hogy tényleg ennyi esze van vagy direkt csinálja,csak a munkaügyi bíróság lehet megoldás vagy mást is lehetne tenni,mert én sem szeretnék ehez folyamodni,mert lakáshitellel 2 gyermekkel próbálok megfontoltan viselkedni.
2014. márc. 9. 00:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami szabadnap lenne, azt szvsz nem számolhatná bele, de lehet, hogy a szerződésetek eltér ettől. Kérdés csak, hogy eltérhet-e?


[link]


Ez egy ingyenes jogsegély szolgálat. Foglalkoznak munkajoggal is. (e-mail, telefon, személyesen is)


Tőlük talán biztosabbat tudsz meg. Egy-két napon belül válaszolnak. (próbáltam már)

2014. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2014. márc. 11. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!