Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha veszek itt egy földet,...

Ha veszek itt egy földet, akkor használhatom a nemesi címet Magyarországon is?

Figyelt kérdés

[link]


Például a következő személyi igazolványomban az lesz a nevem, hogy Lord XY, vagy ez nálunk nem működik.


Azt írják, hogy nem kell Brit állampolgárnak lenni, hogy vehess egy földet, és Lord lehes, csak azt nem tudom, hogy ezt Magyarországon használhatom-e



2014. márc. 22. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Angliában akkor leszel "nemes" úr, ha a királynő lovaggá üt, máshogy sehogy és akkor is csak Sir leszel, azt viszont használhatod.

Lord te soha a büdös életben nem leszel, nyersen megmondva és mellesleg az az oldal is kifejezetten azt állítja, hogy nem címeket árulnak, szóval még csiszolnod kell az angol tudásodon, vagy a szövegértési készségeden.

2014. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Őszintén szólva, én ezt a cikket olvastam el

2014. márc. 22. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Ott használod ahol akarod, a kutyát sem fogja érdekelni.
2014. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem használhatók a nemesi címek.
2014. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
45 után a magyar parlament eltörölte őket, és szerencsére nem állították sosem vissza.
2014. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd, a névjegyedre nyomtathatod azt, hogy báró aló- és felsőröcsögei, büdösgatyási Smirgli Edömér magánzó,

de ezzel ki is merítetted úri jogaidat. Száz darab meglehet akár 2000 forintokból, felesleges földet venned.

2014. márc. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam úri jogokat, csak beleiratni a személyi igazolványomba, hogy Lord XY
2014. márc. 23. 07:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Erre nincs jogosítványod Magyarországon.
2014. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt direkte neked kerestem meg:

[link]

2014. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!