Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A 22 es kaliberü légpuska...

Lajos78 kérdése:

A 22 es kaliberü légpuska engedélykoteles Magyarországon? Itt angliában nem az. De nem tudomha itt megveszem azt magyarországon használhatom e.

Figyelt kérdés

2013. nov. 16. 17:31
 1/8 kovpet ***** válasza:
7,5J torkolati energia alatt nem kell engedély a légpuskára Magyarországon. Függetlenül a kalibertől. A .22-es az 6mm. Ott már marha kicsi sebesség mellett lehet a 7,5J. Szerintem ez fölötte lesz.
2013. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mostmár csak aza kérdés hogy ha külföldön veszek légpuskát azt be kell mutatnom a rendőrségen amikor Magyarországra elviszem ?
2013. nov. 17. 02:05
 3/8 kovpet ***** válasza:

Szabadon tartható. Ugyan úgy, mint egy kés vagy akár egy százas papír zsebkendő.

De a tiéd szinte biztos, hogy 7,5J fölötti, akkor viszont ugyan az a kategória, mint egy éles lőfegyver és 2-8 év börtön jár érte. Én nem kockáztatnék.

Milyen típus egyébként? Valami nagyon drága, sportfegyver?

2013. nov. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Két típusra gondoltam. Az egyik 22 Beeman carnivore itt kb. 70.e forint.Amásik 177/22 Beeman RS3, cserélhető kaliberű,az ára kb.90 e.Itt olcsóbbak a fegyverek mint otthon.Ez a kettő tetszett meg.Engedélyt hogy szerezhetek?
2013. nov. 17. 09:28
 5/8 kovpet ***** válasza:

Ja, nincs még meg a fegyver? Akkor felejtsd el. Azt hittem, hogy valami milliós fegyverről vagy családi örökségről van szó.


Sportcélra talán kaphatsz rá engedélyt, ha van ilyen kategóriájú verseny, de az ezzel járó pénzből veszel jobb fegyvert itthon, ami szabadon tartható és nem járnak ki a zsaruk tárolóhelyet ellenőrizni. Mert lőfegyverre bizony ki kell alakítani tárolóhelyet. Ennek a költsége egyedül több, mint egy jó légpuska ára.


Egy cikk a témában:

[link]

2013. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem.Van viszont egy Cybergun GSG 92 es co2 es pisztolyom. Azzal kell tennem valamit ha be viszem az országba?
2013. nov. 17. 09:51
 7/8 kovpet ***** válasza:
Nem ismerem, de gugli szerint ez Airsoft. Az Magyarországon jogilag légfegyver, tehát szabadon tartható (7,5J alatt, de ezek az alatt vannak bőven, nyilván, hiszen játékfegyverek).
2013. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A .22 esek (5.58mm nem 6mm) kb 12ft-lb (16.2J) torkolati energiára vannak kalibrálva itt angliában, nem is nagyon találkoztam kisebb mérettel, farmerek használhák nyúlra, igen jó méretű nyuszikat ki lehet nyúvasztani vele. Itt legális amíg a saját földeden lövöldözöl.
2018. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!