Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pontosan milyen anyagok...

Pontosan milyen anyagok birtoklásához kell engedély?

Figyelt kérdés
Van erről valahol lista? A kálium-jodáthoz kell?

2014. márc. 23. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz már felrobbantani?

Lista elképzelhető, hogy van, de a legegyszerűbb az lesz, ha a google-ben keresgélsz, de mondjuk jodátot nem hiszem, hogy tarthatnál otthon, vagy akár vásárolhatnál is.

2014. márc. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Jodához Lucas engedélye kell max.
2014. márc. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
00:47 Már disney engedély kell. le vagy maradva :) [link]
2014. márc. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jódóra reakcióval akarom felrobbantani az országot -.-

Lehet kísérletezős csomagokat venni, csak ahány ország annyiféle törvény.


Egyébként csak azért kérdem, mert jelentéktelen kis dolgok miatt is büntethetnek.

Gondolom a nemesgázokhoz nem kell, de ahhoz, hogy palackban van, igen. Felvetődik a kérdés, a kvarcampullában szuperkritikus állapotban levő xenonhoz kell-e. Ha valaki nagyon idióta akkor az is lehet veszélyes.

2014. márc. 23. 13:47
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem már az is elég, hogy láthatom, hogy mihez és miféle engedély kell (gázpalackokhoz, vegyszerekhez stb). Az nem mentesít fel a törvény alól, hogy nem ismered. Szóval marha jó, hogy kereshetem én a hatályos jogszabályokat, és senki nem téríti meg ezt az időt, holott az ilyen Anders Breivik-félék meg szabadon rendelhetnek tonnányi műtrágyákat, mert az műtrágya.


Azt meg nem hiszem el, hogy törvényes az, amikor valaki a fészerben durranógázt állít elő vagy éppen szén-dioxid lézert tákol össze. Csinálhatnék ilyet én is, de majd csak ha megvan az engedély, nekem ráér.

2014. márc. 23. 14:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen anyagról van szó. Bizonyos anyagok hadiipari alapanyagnak minősülnek (pl. lőpor, szegényített urán, vagy bármilyen robbanóanyag alapanyaga) így azokat nem vehetsz.

Pl. brómot sem vehetsz akárhol, mivel rendkívül veszélyes idegméreg. Egyszerűen nem is tudsz ilyeneket birtokolni, mivel már eleve az előállításuk, illetve forgalmazásuk szabályozva van.

A műtrágya pl. nem tartozik ezek közé, de pl. az USA-ban bizonyos mennyiség vásárlása fölött már a Mezőgazdasági Minisztérium engedélye kell.

2014. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És mi van az olyan oldalakkal, ahol árulnak elemeket, és köztük van a bróm? Vagy pl ebay-en is lehet venni szegényített uránt.
2014. márc. 25. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt az állításodat - ebay-en lehet venni uránt - kicsit nehezen akarom elhinni már ne haragudj!
2014. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


Biztos, hogy volt, már nem találom. Itt azt írják, hogy 1 kg-ig legális, gondolom ez az USA-ra vonatkozik.

2014. márc. 31. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!