Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelzáloghitel öröklése esetén...

Jelzáloghitel öröklése esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Lényeg: testvéremmel van egy közös házunk fele-fele tulajdonban. A testvérem a haldokló apámmal felvetetett szabad felhasználású kölcsönt amit jol el is tapsolt és jelzálogot tetettünk a közös házunkra mert hagytam magam rábeszélni. Apám meghalt mi meg örököltük az apám nevén lévő tartozást.

Kérdés: én nem vagyok hajlandó fizetni a tesóm által elvert kölcsönt de a jegyző előzetesben azt mondta, hogy ha lemondok a negatív örökségről akkor lemondok a pozitívról is és a jelzálloggal terhelt tulajdonom a tesómé lesz mert ő pedig hajlandó így fizetni a megörökölt tartozást. Kérdem én, hogy hogyan lehet a tesómé a fél házam hiszen az nem volt az örökség része hanem az én tulajdonom. Az sem érdekel ha a bank elárverezi a házat. Igazábol apámtól csak ingóságokat örököltem volna ha a tesóm a hátam mögött el nem adta volna mindet. Aki tud segítsen!


2014. márc. 27. 06:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha aláírtad, hogy a jelzálogot a házadra terheljék, akkor azt nem örökölted! Hanem eddig is rajta volt. Ha a tesód nem fizet, akkor azt neked kell fizetni.

Akkor kellett volna gondolkodnod, amikor aláírtad a hitelszerződést adóstársként.

2014. márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, te nem örököltél tartozást, hanem társként beszálltál bele :\
2014. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok. Mi történik ha nem fizetem csak tesóm, a tulajdonrészem a házból rászál a tesómra? Mert a ház nem az apám utáni örökségem része. Árverez a bank?
2014. márc. 27. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!