Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi a teendő, mi a...

Szacs93 kérdése:

Ilyenkor mi a teendő, mi a lehetőségem? (továbbiak lent)

Figyelt kérdés

Történt az eset 2013.12.03-án, hogy reggel 5óra előtt elgázoltam egy gyalogost, elsőbbsége volt... A jobb lábára mentem rá a jobb kerekemmel(!!!), a lába megsérült, azt mondta ne hívjak mentőt, meg rendőrt se, nem akar ügyet az egészből. Bevittük a sürgősségire, ellátták (összevarrták a lábát), de a kórházban hazudott, hogy ne legyen ügy az egészből, majd hazavittem. Ő azt mondta jövök neki a cipője árával meg a fájdalomcsillapító pálinkájával. A cipőjét még aznap kifizettem (mondta, hogy még azt sem fogadná el...), majd két nappal később elmentem hozzá elvittem neki a pálinkát, megkérdeztem miújság... (teljesen rendesnek tűnt)

Ma kaptam tőle egy levelet:


Kedves xy(én)!

Azért kereslek mert se Te se pedig a szüleid nem kerestetek azon ügyben , hogy mi legyen az általad okozott baleset költségeivel.

Röviden vázolnám az én elképzelésemet amely szerintem és ügyvédem által is nagyon baráti ajánlat. Mivel ezen a munkahelyen , ahol dolgozok ez az elsö hónapom nem mentem táppénzre, szabadságot írtak hét munkanapomra, melyet megkaptam volna év végén készpénzben ez napi 5000 Ft, vagyis 35 000 Ft. Járok kötözésre a megyei korházba, most már csak kétnaponta, oda-vissza út 1200 ft. Eddig 6-szor voltam de még a varratot nem vették ki, ergo még mennem kell . Ezen kivül van egy használhatatlan csizma és egy szakadt kabát. Ez kb. 15000 Ft és nem pláza áron számolok. Nem vagyok piti, úgyhogy a napokig tartó fájdalomról nem regélek.Én egy nagyon gálánsi 60 000 Ft-ot számoltam és ezt is elég szüken szerintünk. Természetesen a 3000 ft-ot levonhatod belöle amit adtál. Ezenkivül mérlegeld azt is , hogy a balesetben Te voltál a hibás mert a járda meghosszabított szakaszában gázoltál el, és még mentöt sem hivtál, pedig az minden balesetnél kötelező. Ha döntésre jutottál kérlek írj.

üdvözlettel...


Szerintetek ilyenkor mit tehetek? nincsen jegyzőkönyv, 9 napja történt az eset, nincs saját keresetem (tanuló vagyok). Számomra úgy tűnt rendezve van az ügy, mivel elmondta a "követeléseit", melyeknek eleget tettem szerintem. Azon kívül, hogy kész röhej az egész érdekelne valaki hozzáértő válasza.


Várom a válaszokat!


2013. dec. 12. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

kb minden követelése jogos,

-ha bíróságra viszi az ügyet,minden bizonnyal meg is ítélik neki ezeket az összegeket,

2013. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja.
2013. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és miből fizetném ki? (mivel fizetésképtelen vagyok) és ha jól tudom, ha a baleset be lett volna jelentve 8 napon belül a biztosító felé, akkor kifizette volna a biztosító a "követeléseit".
2013. dec. 12. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:

" és miből fizetném ki? "

-ha a bíróság megítéli,akkor átadják végrehajtásba,és majd a végrehajtó beszedi tőled,nem baj neki ,ha évekig fizeted is,de levon mindent a pl ,keresetedből,

2013. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval az a lényeg, hogy tuti esélytelen, hogy jól jöjjek ki az egészből, és majd szépen lassacskán elveszik tőlem a pénzt valami úton módon... Én azért gondoltam, hogy kijöhetek jobban, mert számomra úgy tűnt, hogy megegyeztünk... De egyébként mi az, hogy a szabadságai után követel tőlem valamit is? nem lehet kérni manapság, hogy kifizessék a megmaradt szabadságot, úgyhogy ez is jogos lenne teljesen?
2013. dec. 12. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:

A kórházban mit hazudott, hogy mi történt ?

Ha esetleg olyat mondott, hogy Te nem tehetsz a dologról és erről van tanú vagy írásos maradvány is, akkor ugyebár Tőled nem is követelhet semmit :)

2013. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, valami olyasmit mondott, hogy együtt indultunk el, úgy volt, hogy elvisszük munkába, és még az udvaron a kocsi alá lépett. A leletén rajta van amit mondott.
2013. dec. 12. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!