Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti ezt az önkormányzat?

Pintér László kérdése:

Megteheti ezt az önkormányzat?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek a testvérének van egy háza, 3 éve az övé, pont most fizette be rá az utolsó részletet a ház előző tulajának, akitől vette. Na, a lényeg viszont az, hogy ahol ez a ház van, abban a faluban a kollégiumot megvette egy magánember, a másik kollégiumban nem férnek el a diákok, ezért azt akarják kibővíteni, úgy, hogy a mellette álló 2 házat lerombolják, és a barátnőm testvéréé az egyik ház. Na már most, ezt az önkormányzat csak úgy megteheti? Lehet/van értelme ezt bírósági útra terelni? A válaszokat előre köszönöm.

2014. márc. 29. 17:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyit lefelejtettem, hogy 3millióért vette a házat, az önkormányzat meg 500 ezret fizet érte.
2014. márc. 29. 17:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a kollégium bővítés belefér-e a kisajátítási indokok közé; de bármi is történik, ne egyezzen bele az alacsony vételi árba, később emelik majd, ha tényleg annyira kell nekik.
2014. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"3millióért vette a házat, az önkormányzat meg 500 ezret fizet érte."

WTF?? Keressen ügyvédet talán sztem, mert ez mi ez???? :O

2014. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is az ügyvédet javasoltam Nekik.
2014. márc. 29. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez azért nem megy ilyen gyorsan: az önkormányzatnak először is adásvétel útján kell próbálnia megszerezni az ingatlant. Valószínűleg a vételárra volt az ajánlatok az 500 ezer, de ezt nem kell elfogadni, hanem ellenajánlatot kell tenni, amiben benne van az ingatlan értéke és a járulékos költségek (új ház vásárlása, illeték, költözés).

Ha így nem sikerül megállapodni, akkor kezdeményezheti az önkormányzat a kisajátítást, de azt sem ennyiért.

2014. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát majd kiderül mi lesz, azért ez így akkor is szerintem nem fair, hogy az önkormányzat dönthet egy ház sorsáról ami magánkézben van, és amiben magánszemélyek is laknak. Bár lehet csak Én látom így.
2014. márc. 29. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!