Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértés miatt vagyok...

Szabálysértés miatt vagyok bírósági tárgyalásra beidézve, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Hosszú a történet, de a lényeg, hogy december végén egy ismerősöm nekem ajándékozta a kutyáját, aki a barátommal nem jött ki jól, ezért úgy döntöttem, új gazdát keresek neki. Az ismerős ezt nem nézte jó szemmel, követelte, hogy adjam vissza. Erről szó sem lehetett, mert egy kis kennelben tartotta 3 éven keresztül, anélkül, hogy kiengedte volna, konkrétan a kutya emberre-állatra veszélyes volt, mikor hozzám került. Lényeg a lényeg, rámhívta a rendőröket, akik kapásból úgy kezeltek, mint egy bűnözőt, kijöttek a lakásomra, le is akarták a kutyát foglalni. Viszont egy hónappal később a kutya sajnos egy balesetben meghalt. 2 napra rá volt a rendőrségi szembesítés lopás miatt, a kutya halála miatt teljesen kész voltam, szóval nem a legjobb formámban voltam, de vittem bizonyítékokat (emailt, amiben ő leírja, hogy nekem adta a kutyát), így a rendőrség is szépen lezárta az ügyet, bebizonyítottam, hogy semmiféle lopás nem történt. Na de a ravasz vén dög kitalálta, hogy én 'kiképzés' címén vittem el a kutyát, és az emailben csak azért írta, hogy nekem adta örökbe, hogy csőbe húzzon, és én biztos direkt öltem meg a kutyát, hogy a 'bizonyítékot eltüntessem'. Ez ellen is van bizonyítékom, a kutyának 230 ezer forintos orvosi számlája lett a balesetből adódóan, amiből 150 ezer forintot már kifizettem, az orvos is tud mellettem tanúskodni, hogy minden nap mentem, érdeklődtem, megmondtam, hogy nem érdekel, mennyi a műtét, csak mentsék meg. Sajnos nem sikerült, 4. napra meghalt:( De nyilván, ha meg akartam volna ölni, nem így viselkedem, nem fizetek ki kapásból 150 ezer forintot, hogy mentsék meg a kutyát. Szóval jelenleg sikkasztás vádjával idéztek be a bíróságra, holnap megyek ügyvédhez, viszem a tárgyalásra a bizonyítékokat (emailek, orvosi papírok, 2 tanú), így azért nem lesz gond remélhetőleg, ugye? Tiszta szívás, hogy ártatlan emberként meghurcolnak, nagyon rosszul érint, mert a kutya is hiányzik nagyon:( Bocsi, hogy hosszú lett, remélem, valaki tud értelmesen reagálni.

2014. ápr. 7. 00:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A végén még azt is kitalálják, hogy csak a látszat, és alibi kedvéért fizetted be azt a pénzt, hogy ártatlannak tűnjél. Az a baj, hogy így nehéz bizonyítani, ezért ebben az esetben ő a hitelesebb.
2014. ápr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor a pénzt befizettem, és a műtétekre rábólintottam még nem volt szó arról, hogy tárgyalás lesz ellenem, ezért ettől nem tartok.
2014. ápr. 7. 00:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizonyíték, bizonyíték, bizonyíték. Ha nem tud megcáfolni, cseszheti.
2014. ápr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Keress egy ügyvédet, hamis váddal mehet vissza eljárásra.

Még a tárgyalás előtt keress egy ügyvédet, és vele menj el, vagy fogadd meg a tanácsait.

Ha felmentenek téged, akkor már ki is mondták, hogy hamis a vád.


269. § Aki


a) mást hatóság előtt szabálysértéssel vagy közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegéssel hamisan vádol,


b) mást hatóság vagy a fegyelmi jogkör gyakorlója előtt fegyelmi vétséggel hamisan vádol,


c) más ellen szabálysértésre, közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegésre vagy fegyelmi vétségre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz a hatóság vagy a fegyelmi jogkör gyakorlójának tudomására,


vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2014. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ma megyek az ügyvédhez, egyből meg is kérdezem, hogy mi a pontos menete a hamis váddal való feljelentésnek, mert nem fogja megúszni, hogy alaptalanul megvádolt engem. Időt, energiát nem sajnálva vissza fog kapni mindent kamatostól.
2014. ápr. 7. 10:20
 6/7 anonim válasza:
Kedves kérdező, mi lett a vége ennek a kutyás zűrös ügynek?
2015. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az emailekkel bebizonyítottam az igazam, a bírónő egyből levágta, hogy a vén k--rva teljesen kitalált, koholt vádakkal próbál besározni, úgyhogy természetesen felmentettek.
2015. okt. 19. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!