Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Légpuskát otthon ( engedély...

Légpuskát otthon ( engedély nélkül ) 16 vagy 18 év felett lehet tartani? Milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

18 felett természetesen. Engedély sosem kellett hozzá (meg nem is fog valószínűleg). Én kezdő, hobbilövöldözésre használatos légpuskának egy Slavia 630 vagy 631-es légpuskát ajánlok. Azokat még megcsinálták, van bennük anyag. És gyárilag 7,5 Joule csőtorkolati energiára vannak gyártva, nem 18 meg 21 J-ról -gánymunkával- leszabályozva, mint a vadászboltokban kaphatók.



Egy nagyon fontos adat van amúgy, amit nagyon meg kell tanulni, ha légpuskákkal foglalkozik itthon az ember: 7,5 J-nál magasabb csőtorkolati energiás légfegyvert magánszemély nem birtokolhat. Ezt egyébként véresen komolyan is veszik, 2013-ban a lövészklubunk két civil tagját is felfüggesztett börtönbüntetésre és több százezer forintos pénzbírságra ítélték a légpuskáik miatt. Mindkettő 30J-os pneumatikus szerkentyű volt. Természetesen le is foglalták őket, és azért az ilyen puskák nem olcsóak, a weirauch-os haver tudom, hogy 170-ért vette.

Szóval a 7,5 Joule-t érdemes betartani.

2014. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A Hämmerli minőségit gyárt, nekem Hämmerli Hunter Force 750-es van, és precízen lehet vele lőni. 19 éves vagyok, nem kellett engedély.
2014. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A légpuska nincs korhoz kötve, nem kell 16 nak lenned hogy használd.

De ez is meg tud ölni, veszélyes is tud lenni.

Én 14 vagyok, csak oda kell figyelni.

2014. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!