Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! EZ LOPÁSNAK MINŐSÜL?

Tpann kérdése:

SOS! EZ LOPÁSNAK MINŐSÜL?

Figyelt kérdés
A koliban elromlott egy automata és kb. 10 forintért mineféle dolgot elvihettünk... kb. 30 ember élt ezzel a lehetőséggel teljesen kiürítettük a gépet, de senki esetében nem haladta meg a károsítás a 2000 forintot... a konyhások rendőrséggel fenyegetnek minket és kötelezni akarnak mindenkit a visszafizetésre... ez most mi? A rendőrség egyáltalán foglakozik ilyen ügyekkel? Milyen szankciói lehetnek a dolgoknak?

2014. ápr. 14. 21:46
1 2
 1/17 KoviAti válasza:
69%
szerintem nem... deha gép úgy romlott volna el hogy elnyeli a pénzt akkor ők sem siettek volna a visszafizetéssel
2014. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Igen, annak minősül.
2014. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 aculluca ***** válasza:
62%
ha elnyelte a pénzt a gép akkor és ti nem tettetek a masinában kárt akkor ez egy szimplán kiváló alkalom volt hogy egy jót dézsmáljatok, a rendőrség valszeg kettéfogja f*sni ezt
2014. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Ha tiéd lenne a gép, minek fognád fel?


Ha neked okozna anyagi kárt pár idióta, minek fognád fel?

2014. ápr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyértelmű. Tudtad, hogy az automata rossz. Tudtad, hogy ha elviszel valamit 10 forintért, ami kiírás szerint 100-ba kerülne, akkor ezzel mást megkárosítasz. Az, hogy köteleznek a visszafizetésre, teljesen jogos és inkább a konyhások rángassák meg a füled, mint a rendőrök...
2014. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Csoportosan elkövetve 60 ezer forint értékre. Tehát még a bűncselekményi határt is elértétek, hát ez jó sok év. :)
2014. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Ja és azt ugye tudod, hogy csak a csoportos elkövetés önmagában évekkel toldja meg az eredeti tételt?
2014. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

na kérdező akkor!

ha régi automatát fosztottatok ki, akkor szerencséd van.

de ha új volt, abban már van kamera, ami rögzíti azt aki kivesz belőle valamit.mint a bankautomatáknál, pont a köztéri rongálások miatt rakták bele, és belső memóriába ment mindent.ha baj van, jön az üzemeltető hoz egy laptopot összeköti és már meg is van ki vagy kik voltak .

de remélem most nem lesz szerencséd, és bebukik az egész banda.

2014. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Képzeld el azt a helyzetet, hogy egy zsúfolt buszon utazol, hátadon a hátizsákoddal. A cipzár meghibásodik, és fentről kettényílik. Valaki, aki egyébként alapvetően nem akart lopni tőled, meglátja ezt, és kiveszi a pénztárcádat, benne 50-60 ezer forinttal.


Te mit gondolnál ebben az esetben, loptak tőled, vagy nem?


Ha erre tudod a választ, akkor szerintem tudod a saját kérdésedre is.

2014. ápr. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Én meg remélem megússzátok! Rengeteg pénzem nyelte el a gép és csak annyit kaptam mikor szóltam bárkinek is hogy "így jártam, ezek ilyenek" meg hasonlókat. Most ők jártak így. Nyilván szarul kötötték be.

Remélem megússzátok. A konyhának meg mért fáj? Az ő pénze? Azok is csak pattognak hogy fontosnak tűnjenek.

Egyáltalán hogy jöttetek rá? Bedobsz 100ft mert annyiba kerül a cuccos és visszaad 90-et. Akkor most tuszkold bele még a 90-et hogy ne legyen lopás vagy mi?

2014. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!