Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A lopásnak milyen esetei...

A lopásnak milyen esetei vannak, amikor még szabálysértésnek minősül?

Figyelt kérdés

20 ezer forint alatt. OK. De minősített körülmények fennállása esetében már vétség (bűncselekmény). Vizsgára készülök és nem értem.


A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a lopást kisebb értékre, vagy a SZABÁLYSÉRTÉSI ÉRTÉKRE elkövetett lopást

bűnszövetségben,

b) közveszély színhelyén,

c) üzletszerűen,

d) dolog elleni erőszakkal - ideértve azt is, ha a dolog eltulajdonításának megakadályozására szolgáló eszközt állagsérelem okozása nélkül eltávolítják, vagy a dolog eltulajdonításának megakadályozására alkalmatlanná teszik -,

e)

f) helyiségbe vagy ehhez tartozó bekerített helyre megtévesztéssel vagy a jogosult (használó) tudta és beleegyezése nélkül bemenve,

g) hamis vagy lopott kulcs használatával,

h) lakást vagy hasonló helyiséget az elkövetővel közösen használó sérelmére,

i) zsebtolvajlás útján,

követik el.


De hát milyen esetben lehet még lopni, hogy az minősített körülmény hiányában történjen. Mondana valaki példát, mert már fáradt vagyok.


Remélem a politika témakör látogatói tudtok nekem segíteni.


2010. máj. 4. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Példa: bemész egy boltba, elveszel, és a kabátod alá rejtesz egy dezodort. Elkapnak. A dezodor értéke 790 forint, nem éri el a bűncselekményi értékhatárt, a fenti minősített esetek nem állnak fenn: szabálysértés.
2010. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok jogász, de szerintem a minősített esetek egyikének fennállása esetén is már bcs kategória.
2010. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a kis értékre fogok hivatkozni.
2010. máj. 4. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:

ha villamoson kihúzod a néni táskájából a pénztárcát,

amiben egy százas van,

az bűncselemény,

hiába 20 ezer alatti a lopás tárgya

2010. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen ilyenre gondoltam.
2010. máj. 4. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:

sztem nem húszezer alattinak kell lennie, hanem 20001 alattinak.

tehát még a 20000 Ft is szabálysértés.

tudom, csak 1 Ft, de az már nem mindegy, h szabálysértés vagy bcs. és az 1 Ft-on is múlhat.

2010. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!