Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A KFT tulajdonosa akinél...

A KFT tulajdonosa akinél alkalmazott vagyok meghalt. A lánya örökölte vette át a céget. Kell kapnom uj munkaszerződést?

Figyelt kérdés
van arra lehetőség hogy ne kelljen uj msz.?nem szeretnék ujabb 3 hónap próbaidőt,mert félek kirugna az idő alatt.vagy kérhetem hogy ugy irja meg hogy ne legyen benne próbaidő kikötve?

2014. ápr. 19. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, nem a tulajdonos, hanem a cég alkalmazottja vagy. Egyébként a KFT-nek vélhetően több tulajdonosa van, mert egyszemélyes KFT. mint jogi fogalom egyrészt nem régóta létezik, másrészt ma már nem is nagyon éri meg olyat alapítani.
2014. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Miért kéne?
2014. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak azért mert a munkaszerződésembe a főnököm neve szerepel mint munkáltató,de mivel meghalt már nem ő a főnököm,hanem a lánya.ezért érdekelne hogy kötelezhetnek e uj msz aláírására. én ugy tudom csakis az ővé volt a bolt.
2014. ápr. 19. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
miert lenne ujra 3 honap probaido?
2014. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azért mert minden uj MSZ.be bele irják hiába vagy a cégnél 5 éve ha évente más cégnéven fut ugyanaz a bolt akkor uj msz kell.
2014. ápr. 19. 20:45
 6/7 anonim ***** válasza:
miert, automatikusan valtozik a ceg neve, jogallasa, ha a vezeto tisztsegviselo szemelye megvaltozik? nem. a korabbi szerzodesedben sem a tulaj volt a munkaltato, maximum a ceg neveben o irta ala a szerzodest.
2014. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, a munkáltatód továbbra is a cég.

A munkáltatói jogok gyakorlója változott csak.

2014. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!