Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Behívhatnak közmunkára, ha be...

Behívhatnak közmunkára, ha be lennék jelentve háztartási alkalmazottként?

Figyelt kérdés

Munkanélküli diplomás nő vagyok, és a munkaügyi kp-ban mondták, hogy behívhatnak közmunkára novemberben.

Viszont félek a fizikai közmunkától, mert nem bírok árkot ásni, még itthon is jártam úgy, hogy becsípődött a derekam, másra támaszkodva tudtam csak kijönni a szobából.

(Aki nem hiszi el, hogy fiataloknak nem fájhat a háta meg a dereka, érezze azt a fájást, amit akkor éreztem!!)


Szellemi munkát biztos nem kapnék. Ezért gondoltam azt, hogy ha be lennék jelentve ismerőshöz háztartási alkalmazottként a novemberi hónapra.


(Persze semmmilyen pénzt nem kapnék az ismerősömtől, csak 1000Ft.-ot kell fizetni regisztráláskor.)


Illetve, ha novemberben kiküldik a közmunkára behívót, már decemberben nem küldhetnek ki behívót közmunkára?



#közmunka #bejelentett háztartási alkalmazott #bejelentett alkalmazott
2013. okt. 6. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha bevagy jelentve bárhová akkor a munkaügyiből ki kell jelentkezzél, ami azt jelenti hogy rajtuk keresztül semmiféle képzésre nem leszel jogosult amit ők szerveznek és nem törik össze magukat de nagy ritkán állást is ajánlanak.

Én 1 éve örültem hogy nem jelentkeztem ki, igaz közmunkára nem hívhattak volna be csakúgy mert egyrészt én nem kaptam tőlük semmi féle pénzt plusz pályakezdő voltam, így maximum akkor mehettem volna közmunkára ha kézzel lábbal kapálózok érte, mert annyi közmunkás van nálunk is a kisvárosban hogy a szomszédos falvakba küldenek ki egy brigádot vagy a két település közti helyre ami még hozzánk tartozik és oda küldik ki őket segédmunkásnak a közútkezelőkhöz segíteni kitakarítani az árkokat meg ilyeneket.

És elmondom neked hogy nem olyan rossz a közmunka, mert nőket ilyen fizikai munkára, ásás stb... fűkaszálásra nem foghatnak be, maximum gereblyézni, söpörni, esetleg tavasszal ha ültetni kell akkor arra maximum, és ezenkívül befoghatnak kórházakba, hivatalokba is kisegítőnek, akár portásnak, takarítónak, szemétszedőnek, levélfutárnak.

Nálunk az önkormányzat egyszerű közmunkással oldja meg a levelek kézbesítését főleg az ilyen jellegűeket, nem a postára bízzák hanem oda adják egy embernek aki szépen bicajra szál és kiviszi a megadott címekre.

Olyat is hallottam hogy valakit könyvtárba fogtak be helyettesnek.

Én közalkalmazott vagyok egy helyi kollégiumba karbantartó vagyok és nálunk az egyik takarító is közmunkán van ott, plusz van egy portás aki hétköznap délelőttönként van, ő is közmunka alapból van ott.

Meg tudu8nk olyanról is aki az okmányirodába dolgozik kisegítőként, az is közmunka, csak beltéri munka, igényes öltözetbe kell lennie, de nem ügyintézést kell végeznie, hanem papírt ida-oda vinni, papír raktárban, rendet rakni, meg ha sok pecsételni való van akkor rá bízzák, de ugyanakkor bármire befogható, volt amikor a takarítókat helyettesítette, volt amikor nő létére a karbantartóknak kellett segítenie, volt amikor kiküldték havat lapátolni.

Szóval tényleg jobb ha elkerülöd, de ha szerencséd van kaphatsz olyan munkakört ami a végzettségednek megfeelő vagy valamilyen szinten közelít hozzá, de az is inkább kisegítő és persze sz@rér hugyért.

Tudom milyen nehéz munkát találni, én is fél év után találtam 3 szakmával a zsebemben egy normális bejelentett munkahelyet, ami igaz nem fizet valami jól, de legalább van, és érdekes mód nem a munkaügyi szervezett be.

2013. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ, ment a zöld kéz. Éppen a takarítástól, sepréstől, szemétszedéstől félek, mert gyakran begyullad a derekam,és még az itthoni sepréstől is megfájdul a derekam.
2013. okt. 6. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Diplomásokkal nehezen kezd bármit a közmunka rendszere, mivel a képzettségedet is figyelembe kell vegyék. Viszont azt tudnod kell, hogy évente felülvizsgálják a segélyre való jogosultságodat, és 30 nap valamit igazolnod kell. Vagy közmunkát, amit nem ajánlok, vagy jelentsen be vki háztartási alkalmazottnak 30 napra, vagy menj el jószolgálati dolgokat csinálni. De attól kevésbé tartanék, hogy közmunkára berendelnek... Ezért ne fizess....
2013. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak:

sajnos idén már NEM veszik számításba a végzettségedet tehát akár 2 diplomával és 3 nyelvvizsgával is küldhetnek utcára szemetet szedni, ha nő vagy, illetve árkot tisztítani, ha férfi vagy. A munkaügyi kp-ban azt mondták, hogy bármilyen munkát kaphatok.

Nem szeretném visszautasítani a közmunkát, de fizikai munkát nem birok, éppen ezért tanultam, szereztem diplomát.

Kénytelen leszek nem elfogadni a felajánlott fizikai munkát, ezért inkább lennék papiron bejelentett háztartási alkalmazott csak novemberre, ami után a munkaadómnak nem kell fizetni járulékot, és mivel alkalmazott lennék novemberben, nem küldhetnének közmunkára, és majd decemberben amikor megint munkanélküli lennék, már utólag nem hívhatnak be közmunkára, szerintem.

Nem akarom, hogy szankcionáljanak a közmunka visszautasítása miatt, ezért csak novemberre kellene állással rendelkezőnek lenni, de nem tudom, hogy munkának számítana-e a munkaügyi kp. szerint, hogy bejelentett háztartási alkalmazott lennék majd akkor,mikor közmunkásokat keresnek a téli közmunkára.

2013. okt. 6. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Milyen diplomád van, tesitanár ? büfészakos vagy az biztos -.-


Le kell igazolni kislány 30 napot, hogy bármit kapj következő évben, ha nem mész közmunkára sajnos önkéntesnek kell menned, ami ingyenmelő és lóvét sem kapsz és nincsen utazási hozzájárulás+ te fizeted a TB-det is ami havi 6500 Ft.


Most is te fizeted a TB-det ha bejelented a háztartási alkalmazotti minősítésedet -.-


JObban jársz ha megbarátkozól a lapáttal és gerebjével. Örülj hogy a korbácsot nem rendzsrereítették a közmunkában, te annyit sem dolgoznál, szóval állandóan csapkodni kéne tégedet -.-

2013. okt. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fájhat ám a derék a sok üléstől, mozgáshiánytól is.Tehát lehet, hogy még jót is tenne neked egy kis mozgás.Egyébként pedig fene okos diplomások, már ne haragudj, miért nem kezdtek el tenni valamit az igazságtalan, hátrányosan megkülönböztető, más országokban kizárólag büntetésként alkalmazandó ingyenmunka, a közmunka ellen?Meddig menjen még ez így?Már lassan minden normális munkakört felcserél a közmunka, meg önkéntes munka, mert ócsó!

De a lényeg:természetesen bejelentkezhetsz háztartási munkára.Nem kell emiatt sehonnan kijelentkezned, lesz egy papírod róla, hogy ledolgoztál valakinél 30 napot és kész.

A közmunkától meg diplomás létedre épphogy nem kellene félned, én is voltam sajnos közmunkás(maga a munka nem volt olyan borzalmas de iszonyú megalázó volt maga az egész helyzet, akkor lettem pánikbeteg).Aki diplomával került oda közmunkásnak, azt irodai és később szövegfordító munkakörbe tették be.Mikor már csak fordítania kellett, azt csinálhatta otthon is, be sem kellett járnia(fene nagy munka!)a fenekét majd ki nyalták!Én diploma nélkül, több szakmával dajkának lettem kinevezve, de gyakorlatilag ki sem tudtam jönni a konyhából, mert ott volt a legretkesebb meló, amit ránk sóztak az állandósok, kihasználva hogy van közmunkás és míg ők a teremben lógatták a lábukat, addig mi mosogattuk a 20 kilós dupla falú edényhordókat és egyéb mocskot.Meg szedtük össze a döglött egereket a melléképület mellett, mert az óvónő meg nem fogta volna még lapáttal sem, nehogy leessen a gyűrű a diplomás kezecskéjéről!Hál Istennek, most betegség miatt átkerültem szoc. segélyre.Csicskáztassák 2 Ft-ért az anyukájukat.

De voltam önkéntes munkán is, mivel nálunk a világon egyedülálló hungarikumként "dolgozni kell a segélyért"...

Önkéntesként természetesen egy fillért sem kaptam(még jelképes felajánlást, annyit sem, hogy fapapucs).De ott legalább megbecsültek, nagyon kellemes kollektívába, laza, családias hangulatú munkahelyre kerültem.És ez is csak 30 nap volt.Tehát én a háztartási munka mellett még az önkéntességet ajánlanám jobban.Az szabadabb, kötetlenebb és ahogy említettem, egy önkéntesre máshogy néznek, mint egy közmunkásra, abban csak a hajtani való ingyen barmot látják.

2013. okt. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira rossz a derekad, csináltass róla szakorvosi igazolást, hogy fizikai közmunkára alkalmatlan vagy. Ennyi, meg van oldva a probléma.
2013. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!