Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki börtönbe kerül,...

Ha valaki börtönbe kerül, akkor ki lehet váltani pénzért?

Figyelt kérdés

Mármint ha legálisan befizetek bizonyos összeget, és cserébe kiengedik. Láttam filmben, hogy így ki lehet váltani az embereket, csak nem tudom, hogy ezt itt Magyarországon is meg lehet-e csinálni. Illetve milyen bűncselekményig lehet.


Nekem nincs ilyen ismerősöm, csak érdekel.


2014. ápr. 23. 18:20
 1/8 anonim válasza:

Óvadéknak hívják és igen van ilyen.

Tudtommal ez olyan esetekben működik, akiket azért csuktak le a tárgyalásig, mert fenn állt a veszélye hogy elszökhetnek.

2014. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Óvadék, de nem, az Amerikában az előzetes "kiváltása": egy olyan összeget határoznak meg, ami vélhetően ugyanolyan visszatartó erő az érintettnek az elszökés elől, mint az, ha bent tartanák.

Nem a jogerős ítélet kiváltásáról van szó!!!

2014. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan büntetésröl van szo amit átolváltosztattak pl pénzbüntetés,ami nem lett befizetve es átvaltoztaták letöltendöre ha akkor valaki befizeti a föntmaradó öszeget akor azonal kiengednek a börtönböl, de ez tudtomal csak az ilyen atvaltoztatgatot büntetéseknél müködik, akit letöltendöre itéltek aszt nem lehet kivaltani pénzért...
2014. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Senkit sem lehet kiváltani ha börtönbe kerül. Ez valami mese.
2014. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ne haragúdj de amit irtam az tényleg lehetséges.tapasztalatbol tudom, ha valami egyéb buntetést valtoztattak at letöltendőre akkor ha be van füzetve kiengednek meg ha a bevonulásra kijelölt idöpontig befizeted a büntetés öszegét akor nem visznek be volt mar h ertem jöttek, de volt anyi pénzem h kifizessem és nem vittek,sőt egyszer amikor nem mentem be és bebuktam akor is még lett vnalehetőség h kifizessem es nem vittek volna, továbbá amikor már bent voltam havalaki kint kifizette vna a hátralévő napjaimat akkor azonal szabadúltam vna.....de ez csak az ilyen börtönre átváltosztatot büntetéseknél meg szabálysértési büntetéseknél müködik, ha vkit letöltendö börtönre itéltek mar elsö fokon akkor nem lehet persze kiváltani se kifizetni...
2014. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, de fogd már fel, hogy te másról beszélsz! Az nem elítélés, hanem eleve pénzbüntetést vagy közérdekű munkát változtattak át szabadságvesztéssé, mivel a kötelezett nem tett eleget az előírásoknak (nem fizetett, nem dolgozott...).


Ha jogerősen letöltendő szabadságvesztésre ítélnek, nem lehet pénzzel kiváltani a börtönt!!!!

2014. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép is lenne, ha a gazdagok csak úgy gyilkolászhatnának, meg erőszakolhatnának, mert úgyis kiváltják magukat...


Mint írták, Amerikában is csak az előzetest lehet "kiváltani", jogerős elítéltet nem!

2014. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gyuurmaa válasza:

nem halálos gázolás,kábítószer,lopás,mikor hova kerülsz,melyik bírónőhöz.lényeg a megeggyezés a sértettel,

a bírónővel való megeggyezés mivel hogy a bírónő azt csinál

amit akar,mivel az itéleteiért nem felelős,mentelmi joga van

ez fix,sok pénz kell hozzá,meg olyan helyi ügyvéd aki benfentes

2014. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!