Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet perelni azért a bankot,...

Lehet perelni azért a bankot, mert a válság alatt irracionálisan magas kamatot számítottak fel?

Figyelt kérdés

Dolgozni kezdtem valamikor a válság idején egy olyan cégnek mely kikötötte, hogy bankkártyára hajlandó csak a fizut utalni, nekem persze nem volt kedvem, mert sok kezelési költséget felszámítanak, így keesebbet viszek haza, de nem volt mit tennem


Pár hónap után kiderült, hogy semmit sem fizettek a bankkártyámra. Nem vettem észre mert anyuval laktam és eltartott. A cég csődbe ment. egy év után a bank a pár ezres kezelési költségből meg annak kamataiból csinált 75 ezres ! adósságot és pereltek bíróságon.


Elmondtam, hogy miért nem akkor szólt a bank, mikor még kis összegű volt a tartozás ? Megmondtam, hogy é nem tehetek róla, hogy bankszámlát kellett nyitnom a cégen hatsák be ! Azóta nem volt tárgyalás és én a nem szólok amíg nem macerálnak stratégiát követtem, kidobtam a bírósági és banki papírokat, már egy éve nem keresett senki ezzel az üggyel, igaz azóta máshol lakok és nyílván nem kötöttem ezt az órrukra,de gondolom megtalálnának ha akarnának ?


Elmondtam azt is, hogy azért sem hajthatják be rajtam a 75 ezret, mert én nem vettem fel pénzt, az egész kezelési ktg kamatok. Úgy tudom, hogy a válság idején a bankok csináltak magas kamatokat, nem lehet ezért perelni a bankot, ha nagyon erősködnek ?


2014. ápr. 24. 19:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Perelni azért is lehet mert kék a szeme a szomszédodnak. Hogy megnyered-e az már más kérdés.
2014. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Megnyerem-e, ezt szeretném tudni. Úgy tudom egy ilyen per egyöntetűen a bank bírságával ér véget
2014. ápr. 24. 19:17
 3/17 anonim ***** válasza:
8%
Többen nyertek már pert bankok ellen ez miatt.
2014. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha ilyen biztosan tudod a választ kár itt kérdezgetni meg hangulatot kelteni. Én is azt mondom amit az első.
2014. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Semmi alapja sem lenne a pernek, csak még többet kell utána fizetned.


Elöször is neked kellene legalább is havonta ellenörizni, hogy a számládon van-e fedezet, mert a kezelési költség a számla meglétére is jár - attól, hogy nincs rajta pénzmozgás, még a számla él.

Másodszor ha a bírósági meg bank papíroakt kidobtad, akkor magadra vess, ha nemsokára megjelenik egy végrehajtó nálad és viszi, aminek valami érték van.

Az meg, hogy elköltöztél nem jelent semmit, attól ugyanaz az ember vagy, és a felelöséged ugyanúgy megmarad.


Szerintem ha van egy kis eszed - amit a kérdésed és az eddigi viselkedésed alapján kétlek -, akkor sörgösen kifizeted azt, amivel MOST tartozol, mert akár pereskedni kezdesz - ebben az esetben rájön a jelenlegi tartozásra a perköltség is, ami nem két fillér, akár csak egyszeroen nem fizetsz - ebben az esetben a kamatok miatt egyre nagyobb összeg lesz a tartozásod, és elengedni nem fogják.

2014. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 tetro ***** válasza:
83%

Könyörgöm mondja valaki, hogy ez egy vicc.

Igénybe vettél egy szolgáltatást? Igen. Nyilvánosak voltak a díjai előre? Igen. Akkor meg miről beszélgetünk?

2014. ápr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Már megint ezek a gonosz bankok akik kizsakmanyolják az embereket jujuj!!!! Szerintem sajnos nem vicc, hanem szegény tényleg ennyire hülye.
2014. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azért nem ellenőriztem, mert úgy volt utalja a bank a fizut, de nem tette, utánameg nem volt pénzem és akkor akartam visszafizetni, amikor már lesz, de nem lett és közben irreálisan 75 ezer lett a kezelési ktg és azok kamatával. Én semmi pénzt nem vettem fel ! Nem én akartam, hogy nyissanak számlát csak a fizetésem akartam felvenni ami jár !


Ismerősöm azt mondta, ez kormányrendelet volt, hogy bankszámlára kell fizetést adni, akkor a kormánynak kell mondani hogy rendezzék. Nekem mi közöm ehhez ??


"Többen nyertek már pert bankok ellen ez miatt."


Na igen, erre gondoltam, ez irracionális hogy kezelési költségből egy év alatt 75 ezer legyen. Bírsággal fenyegethetem a bankot, ha ugrálnak ? Gondolom mivel 1 év alatt nem jött papír, így már semmi sem lesz belőle igaz ? nem fizetek semmit sem ez TUTI !! Csak akkor szoktam fizetni, ha jogos és ez nem az !

2014. ápr. 24. 20:34
 9/17 tetro ***** válasza:

A bank utalja a fizut? Miért? Te a banknak dolgoztál?

A 75ezer biztosan nem kezelési költség, ilyen személyi számla nincs... Habár lehet te valami extrém helyen nyitottál számlát. Semmit sem tudunk ugye a részletekről. Valószínűleg te sem.

Az hogy te nem akartál számlát nyitni az nem releváns. A bankkal te kötöttél szerződést. Én pl adót fizetni nem akarok, mégis kell...

Volt már aki nyert pert bank ellen, csak nem ilyen ügyben. De perelj, remélem van pénzed megelőlegezni a költségeket. Utoljára mikor pereskedtem az 300.000 Ft-ba volt. Persze négy év után a vesztes fél azt is kifizette.

Az hogy egy évig nem jött papír az semmit sem jelent. Azt hiszem öt év az elévülés.

2014. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, ugy volt hogy a cég ami csődbe ment utalja a banknak a fizut, az meg levonja a kezelési költséget, lehet úgy volt a papír megírva, hogy oda jön a fizetésem, de oda semmi sem jött, mert a cég ami csődbe ment nem fizetett semmit sem.


Mondtama bíróságon, hogy hajtsák be a cégtől, lehet behajtották tőlük szerintem, de ha a kormány találta ki azt, hogy kártyára utalják a fizetést, ami mondom nem az én ötletem volt, sőt én nem akartam bankszámlát nyitni, erre voltam kényszerítve, itt én vagyok az áldozat, akkor jogszerűen, aki erre kényszerített, az állam fizesse ők ki. Lehet azóta valakin behajtották ?


Most nem emlékszem hogy lett 75 ezer a tartozás valami 1 év alatt a kezelési ktsg meg ezek kamata meg ilyesmik

2014. ápr. 24. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!