Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én mint nagykorú adok...

Ha én mint nagykorú adok cigit egy kiskorúnak vagy fiatalkorúnak akkor annak van jogi következménye? (vagyis megbüntetnek-e érte? ) 19/F

Figyelt kérdés
Ha van különbség hogy fiatalkorúnak vagy kiskorúnak adom akkor légyszíves azt is írjátok meg.

2014. ápr. 25. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Kóros szenvedélykeltés követsz el. (ld. Btk. 181. §) 2 év szabadságvesztést kaphatsz.
2014. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erkölcsi mindenképp.
2014. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Amikor Csíntalan Sanyi vett cigit fiataloknak, őt sem ítélték el, pedig még felvétel is készült róla...


Amire az első hivatkozik, az pedig ha jól láttam, a kegyeletsértésre vonatkozik...

2014. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Az első vagyok. Én a Btk. mai napon hatályos változatára hivatkoztam azaz 2012. évi C. törvényre. Nincs különbség a 14 alatti és a 18 alatti személyek esetén.


A hivatkozott rész:


"181. § (1) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki

a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személyt kábítószernek nem minősülő kábító hatású anyag, illetve szer kóros élvezetére rábír vagy rábírni törekszik, vagy

b) tizennyolcadik életévét be nem töltött személyt kábítószer fogyasztására rábírni törekszik,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, az (1) bekezdés szerint büntetendő az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személynek kábítószernek nem minősülő kábító hatású anyag, illetve szer kóros élvezetéhez segítséget nyújt."

2014. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elítélem az olyanokat, mint te.
2014. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ezért oda fogok figyelni ha veszek cigit másnak :)


Az pedig hogy elítélsz arról nem tehetek mert ha egy 16-17 éves haveromnak veszek cigit 1-2 alkalommal (nem rendszeresen) szerintem az nem baj de mások vagyunk :)

2014. ápr. 26. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy pontra szeretnék rámutatni:


A dohányboltokba ha bármelyik eladóban felmerül a gyanú, hogy egy felnőtt korú kiskorúnak (fiatalkorúnak) szándékozik dohányárut vásárolni akkor megtagadhatja a kiszolgálását az adott 18 éven felülinek is.

Amire az #1 utal az a kábítószerekre vonatkozik és nem a dohánytermékekre.

2014. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem ma kért meg,egy "Kiscsávó" hogy vegyek neki egy doboz cigit,nyújtja felém az 1000-est,Én erre azt válaszoltam,hogy még Én sem vagyok 18-éves,csak februárban leszek. :D És ismerem is,azt a Csávót,egy 14-15-év körüli kis kamasz. Majd elbeszélgetek az Apjával egy napon.
2015. jan. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Lehet bárkit szídni ilyen cselekdetért, de mindenki nézzen magába. Főleg az aki már vett 15-17 éves cigarettát ebben az elmúlt kb. 1,5 évben mióta megvannak a Nemzeti Dohányboltok!


Az a baj, hogy igazán a dohányboltosok jobban tartanak a bezárástól, mínt korábban a kis maszekboltok ahol sokszor akár 13-14 éves gyereknek is lazán kiadták a cigarettát, pedig a 18-as korhatár már legalább 15 éve már megvan/megvolt.


Én biztos nem vennék! De mindenki saját lelkiismeretére halgasson ebben a témában. (Aki 14-17 évesen már rászokott a dohányzásra és rendszeresen dohányzik is, azt úgysem tudják tiltással leszoktatni. Ha az egyik nem veszi meg majd megveszi a másik. Vagy addig kéreget míg valaki nem ad neki.)

2015. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Büntethető. Mert a jogszabály ellen cselekszel. 2012.evi CXXXVI törvény, a cigarettával kapcsolatban.
2017. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!