Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi ennek a hivatalos neve?...

Mi ennek a hivatalos neve? Milyen jogcímet írhatnék ide?

Figyelt kérdés

Történt az, hogy elköltöztem otthonról a párom családjához. Jelenleg munkanélküli vagyok, és a barátom is. Jogilag nem vagyunk együtt, tehát nem vagyunk hivatalosan élettársak, egyedüállónak számítok (mert csak "járunk").

A szülei nem pénzelnek, az én szüleim viszont adnak nekem, de nem hivatalosan, tehát nem rokontartás vagy hasonló, hanem csak egy-egy zsebbe dugott 10 ezres.


Mivel más városban élek a hivatali ügyeimet is itt kell intéznem és megkérdezték, hogy milyen jogcímen élek itt. A fent leírt szituációban ezt hogy lehet megfogalmazni? Van ennek hivatalos neve?


2014. ápr. 28. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szívességi használat
2014. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. ápr. 28. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Aha, a diktatúra egy újabb aranyos példája. Nem tudok olyan ügyről, ahol bármely ügyintéző munkáját képtelen lenne elvégezni, ha ezen adatnak nem lehet birtokában. Vagyis e "jogcímkérdés" üres fontoskodás. Meglehet azonban, hogy nem kerülheted meg, mert a hatalom akkor is diktál, ha ehhez nincs jogcíme. Az ő jogcímét "erő"-nek hívják, és nem szükséges indokolni.
2014. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatáshoz (FHT) kell. Mivel nekem most kell bizonygatnom, hogy nincs semmilyen vagyonom, se jövedelmem, se eltartóm ezért kell ilyen papírokat kitöltögetnem.

Amíg otthon laktam egyszerű volt, mert mint szülők gyermeke tartózkodtam az adott lakcímen, így viszont most kicsit bonyolultabb a helyzet.

Na de megoldódni látszik, mert most írunk após jelölttel egy szerződést szívességi lakáshasználatról és így jó lesz.

2014. ápr. 28. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!