Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet egyszerű portásként...

Mit lehet egyszerű portásként tenni ha a munkáltató semmibe nézi a dolgozók jogait?

Figyelt kérdés
Az új igazgatónk aki úgy került az iskola élére,hogy jelenleg is bírósági eljárás folyik ellene egy előző iskolában elkövetett korrupciós ügy miatt,megváltoztatta a munkarendemet állandó éjszakai műszakosról 3 műszakos munkarendre aminek a bérpótléka más mint az eddig járó 15százalék. Ugyanis olvasataim szerint mostmár 18tól 22óráig 15százalék ill az éjszakára 22től 06ig 30százalékos pótlék jár.A problémám az hogy amikor kértem hogy az új munkarend megkezdése előtt kértem hogy szeretném aláírni a módosított szerződésem arra hivatkozott hogy az adminisztrációs dolgozóknak sok a munkálya de legkésőbb egy hét múlva ezt megtehetem.Kérdésemre a munkaügyi irodában azt mondták nekik nincs idelyük ezt megcsinálni és addig a régi beosztásom szerint leszek elszámolva amíg az újjat alá nem írom.Ráadásul az igazgatóm hétvégéken nevezetesen szombaton túlórára kötelez mert ez egy szakközép iskola ahol ilyenkor tanfolyamokat tartanak és kollégium is van ahová vendégeket fogadnak és ezekkl is foglalkozni kell.Azt mondta hogy a Klebelberg intézményfentartótól heti nyolc óra túlora fizetésére kapott keretet és ezt ebből kívánja kifizetni,amit én nem hittem el és utánajárásomra a helyi klikknél azt a választ kaptam hogy ők erről nem is tudnak.A múlt héten színész növendékek voltak elszállásolva több napon keresztül ami jelentős plussz munkát jelentett kollégiáim és saját részemről is,ezért megkérdeztem a munkáltatom az elszámolásról erre az mondták hogy ezért nem ők hanem a helyi színház kell nekem fizessen.Ez az igazgató diktátorként viselkedik nem csak velem hanem a többi kollégámmal is,csak senki nem mer vele szembeszálni,én ezt már megtettem de ekkor megfenyegetett tanuk előtt hogy ne keménykedjek mert kifog rúgni és mindenkit velem együt aki szembe száll a döntéseivel.Jelenleg az új munkarendemről nincs aláírt szerződésem amiért valamivel több bérnek kellene járjon.Hová fordúljak segítségért mivel minimálbéresként ügyvédre nincs pénzem.Köszönöm hogy végig olvastad.

2014. máj. 7. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Az új igazgató egy báb. Azt teszi, amit a Klebelsberg intézet mond. Ebből következik, hogy eredményesen tenni egyet lehet, eltörölni a Klebelsberget. Csakhogy azt a kormány kreálta éppen az ilyen ténykedések érdekében. Folytassam, vagy kitalálod.
2014. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Vagy beállsz a sorba es dolgozol, ahogy a főnököd kívánja, vagy felmondasz.... Ezzel a mentalitással előbb-utobb úgyis kirúgnak.

Nem vagy pótolhatatlan 100-an állnak sorba a helyedre...

2014. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik, hogy mindenképpen perelni kell, másik, hogy ha ennek eredményeképpen nem cserélik le az igazgatót, akkor pedig fel kell mondani.
2014. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést már kiírtad régebben is!

ott kaptál egy csomó értékelhető választ!

2014. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,azt hiszem szembe fogok fordúlni a rendszerrel,a kirugással kapcsolatban pedig az a véleményem hogy csak egy nehéz döntést fognak megkönnyebíteni de szerintem ez sem megy olyan könnyen mert akkor jár a végkielégítés ha nem fegyelmivel távolítanak el,és jelenleg ahogy a diri mondta "budipapírra sincs pénz"
2014. máj. 8. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!