Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult vagyok-e pénzbeli...

PeetTheMonk kérdése:

Jogosult vagyok-e pénzbeli kártérítésre az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Közmunkás foglalkoztatottként a munkaszerződésem hivatalosan lejárt április 30.-án, viszont semmiféle papírt nem írtam alá arról szólván, hogy megszűnt volna a munkahelyem. A hivatalban azzal "hitegetnek" hogy május 12.-én döntik majd el hogy visszavesznek-e vagy leszámolnak, addig maradjak otthon. Egyenes választ nem tudnak adni, ellenben megbízható forrásból kiderítettem hogy mégiscsak leszámolnak. Kérdem én, hogy arra a 12 napra, amíg nem dolgoztam, de papírforma szerint munkában voltam, kötelesek-e valamilyen fizetés adni, vagy sem? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 8. 16:15
 1/8 Vona Gábor ***** válasza:

"Kérdem én, hogy arra a 12 napra, amíg nem dolgoztam, de papírforma szerint munkában voltam, kötelesek-e valamilyen fizetés adni, vagy sem?"


Ha nem tudják igazolni, hogy nem jelentél meg dolgozni, akkor elvileg igen. Fordított esetben: ha ledolgozod a 12 napot, de a munkaszerződésed már lejárt, akkor nem vagy jogosult munkabérre, hiába bizonyítod a munkavégzést.

2014. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

"Kérdem én, hogy arra a 12 napra, amíg nem dolgoztam, de papírforma szerint munkában voltam, kötelesek-e valamilyen fizetés adni, vagy sem?"


Természetesen. Ha ez idő alatt állományban voltál a teljes illetmény jár neked.

2014. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 30-án járt le a szerződésem, a kilépő papírjaimat tegnap írtam alá és kaptam meg, akkor arra a 8 napra nekem is járna valami?
2014. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és mint utóbb kiderült hogy a munkanélküli hivatalban fogják ezt az kieső időszakot elszámolni, olyan összeg körül mint az "álláskeresők" kezdőkeresete ;)
2014. máj. 9. 15:20
 5/8 A kérdező kommentje:
08:36 ha olyan helyzetben voltál mint én, akkor minden további nélkül ;)
2014. máj. 9. 15:22
 6/8 Vona Gábor ***** válasza:

ma 15:32


Megmondtam :)

Örülök, hogy igazam lett.

2014. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha kaptál előtte fht-ét, akkor nem az folytatódik neked? Az nekem előtte sem járt.
2014. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem jár, viszont jövőhét hétfőn újra indulnak a programok, és ennek keretében te is újra kaphatsz munkát.

(nálunk is április végén ért véget, és mondták, hogy lesz kb 2 hét amikor üres járat lesz, nincs munka- nincs fizetés, majd ezután újra visszavesznek akit csak tudnak)

A kimenő papírokat viszont kapnod kellett volna, viszont enélkül is határozott szerződésed lehetett (nálunk az van-volt), így azok nélkül is jelenleg állás kereső lennél.

2014. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!