Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 125ccm-es motort vezettem...

125ccm-es motort vezettem "B"-s jogsival és balesetet szenvedtem, jogosult vagyok-e kártérítésre?

Figyelt kérdés
Nem én voltam a hibás, több hónapos a felépülési időm, csontom tört, és tudomásom szerint ki vagyok zárva a kártérítésből ha olyan járművet vezettem amire nem volt jogosítványom, valahol viszont azt olvastam hogy ezért 5 büntetőpont jár mivel volt jogsim csak nem erre a kategóriára! Hogy van ez?

2012. okt. 24. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Soha nem fogják a másik felet hibásnak kihozni, ha jogsid se volt arra, amit vezettél...
2012. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, a KGFB kártérítésből ki vagy zárva , illetve kapni fogsz egy 40E-s csekket is mivel ez szabálysértés, a pontokban nem vagyok otthon, de azt is fogsz kapni valószínűleg.


Egyéb biztosítás játszhat, ha ez nem kizáró ok.

2012. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem vagy jogosult
2012. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A másik fél KGFB-je nem fog neked fizetni, mert engedély nélkül vezettél, viszont ha van saját balesetbiztosításod, abból kapsz majd pénzt. A büntetőpontok pedig ettől függetlenek, azt mindenképpen meg fogod kapni, mert volt ugyan jogosítványod, de nem volt érvényes 125-ös motorra.
2012. okt. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát ez elég egyértelmű, köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
2012. okt. 27. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!