Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lopás az jogilag, amikor a...

Lopás az jogilag, amikor a zsebemből kicsúszott és széken otthagyott telefonomat veszi magához valaki (14 éves cigánygyerek) mikor még én ott vagyok, és tudja hogy az enyém?

Figyelt kérdés

Mindez a gyerekorvosi váróban, hogy én még ott vagyok, tudja hogy az enyém, sőt még meg is kérdeztem tőle, hogy melyikőnk volt ott előbb, tehát lett volna alkalma visszaadni?Rendőr szerint, mivel nem a zsebemből vette ki, ez csak jogtalan eltulajdonításnak minősül...

Mivel többszöri tagadás után, végül beismerte, hogy nála van a telefon, ezért kénytelen volt visszaadni, (gyerekorvos, iskolai tanárai nyomására)így mivel 8 napon belül visszakerült hozzám, ez a kis r^hadék büntetlenül megússza. Ja, persze minden adatot törölt róla,de a rendőrök állítólag ezzel nem tudnak mit kezdeni!!

Létezik, hogy ez így normális???? 14 éves elmúlt. Szándékosan lopta el! Hogy lehet hogy még csak egy ejnye-bejnyét sem kap??!!



2014. máj. 12. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
hát ha gondolod küldhetsz rá verőembereket, és akkor talán megtanulja hogy mivan hogy van
2014. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Őszödi Ferenc ***** válasza:
0%
Nem kéne c*gányozni, fiatalember!
2014. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt egyetértek az előttem szólóval, ne cigányozzunk, másrészt sztem a rendőrnek igaza van.
2014. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A második válaszra inkább nem is reagálnék... Esetleg annyit, költözz közéjük 2 hétre kedves válaszadó, és utána fussunk neki újra a témának...
2014. máj. 12. 13:44
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Jogtalan elsajátítás


378. § (1) Aki


a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve


b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,


vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást védett kulturális javak körébe tartozó tárgyra vagy régészeti leletre követik el.

2014. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem fiatalember vagyok, hanem egy tisztességes 3 gyerekes anyuka, a gyerekorvosnál épp beteg kisfiaimmal voltam. Ha én látok valakinek a zsebéből kicsúszni bármit, természetes, hogy rögtön visszaadom! Úgyhogy az én megítélésem szerint ez lopás!! Nem álszent önjelölt ombudsmanok okoskodására lettem volna kíváncsi, hanem egy joghoz értő ember korrekt véleményére.
2014. máj. 12. 13:54
 7/19 Őszödi Ferenc ***** válasza:
0%

A rasszizmusra akkor sincs mentség, kedves anyuka.

A kérdés jelentve.

2014. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor jelentse az összes kérdést is, amelyben a cigánykerék, cigánypecsenye, cigány vajda, cigányprímás, cigány önkormányzat stb. szavak szerepelnek!!! sok sikert hozzá!!!!.
2014. máj. 12. 14:05
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

"Úgyhogy az én megítélésem szerint ez lopás!"


Kedves kérdező! A te kérdésed arra irányult, hogy jogilag mi történt. Igaz, erre megválaszolt a rendőr is, de itt is egy válaszoló. Innentől kezdve az, hogy a te megítélésed mi, teljesen lényegtelen. A felháborodásod az esettel kapcsolatosan jogos, de ha nem cigánygyerek lett volna az illető, akkor rendben lenne a dolog?

2014. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Természetesen nem lenne rendben, csak annak az esélye minimális, hogy egy normális családban nevelkedett gyerek ilyet nem tesz.

Ha mégis, akkor mikor hazamegy, és otthon kiderül, hogy mit tett, akkor az anyja apja helyreteszi, és visszaküldi vele a telót a gazdájának.

Ehelyett, mindent de mindent letöröltek róla, számomra kedves fényképeket, videókat a gyerekekről ami ugye mondanom sem kell, hogy pótolhatatln,a telefonkönyv is elúszott, sms-ek, bababnaplóban lévő összes feljegyzés, és még ezer dolog stb...

Végigfényképezték az egész családot, apraja nagyja, anyuka apuka pózol a képeken, szülinapi dáridót videóztak, és hogy senkinek ne sértsem a jóérzését, ROMA zenékkel rakták tele a lejátszót, csórébéla és nórárnemtudomki és hasonló...


Biztos mindenkinek nagyon jól esne egy ilyen...


Ja, és ez is hogy meglett, a biztonsági kamera felvételeinek köszönhető, nem azért mert szegény ártatlan ROMA kisfiú úgy elszégyellte magát közben, hogy futott visszaadni....

2014. máj. 12. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!