Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szociális segély, szociális...

Szociális segély, szociális segély?

Figyelt kérdés

Alaphelyzet:

-elvált szülők,

-egyke vagyok,

-még mind a 3-an egyházba bejelentve,

-apa munkanélküli(egyenlőre...)

-anya (gyógyped 120 körül keres+2. munkahelyén 20-30)

-délutánni tagozaton tanulok, ezáltal mikor megyek egyetemre(szeptember) pont 1 éve leszek, munkanélküli, kezdő álláskereső.

Ezek a körülmények!!!


Lehet-e ilyet csinálni: ??????

1.

Bejelentkezem a nagyszüleimhez lakini papíron is(egyébként is itt lakon, meg anya is, de Ő nem papíron még apával)

Az Ő nyugdíjuk 100-110

Így igényelnék szoctámot!!!

-Lehet-e ilyet?

-Mik a buktatói?

-Ha kapnék kb mennyit támot kapnék?


2. opció

Van egy haverom aki egyedül lakik, bejelentkeznék hozzá laki... Ha kijönnek ellenőrizni, jó is pont 2 szoba van neki berendezve hálónak...


-Hogyan igazolnám és lehet-e igazolni, hogy a szüleim nem támognak?

-Járna-e így a támogatás?


Légyszíves segítsetek... De olyan írjon már aki ért is hozzá, meg ne csak egy szót... Köszi előre is


2009. dec. 27. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1.


110/3 = 36,6 e Ft. Na most ez első évben, egyetem és fősuli függő, ill. a HÖK ami kiosztja ezeket, ott pedig úgy mint állami szinten nagy az adok-kapok. Én 2 nyugdíjas szülőre 30-32 Ft-ra, volt, hogy egy fillért nem kaptam. Más jól menő vállalkozó gyereke pedig kapott, de ő jóban volt a hökkel...

2009. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Deh attól, h pl.:(1) a nagyszüleimhez vagyok bejentve, akkor az már úgy néz ki, hogy az ő nyugdíjuk oszlik 3 felé??? és akkor már nem is számít az anyám vagy apám keresete???

Elég, ha nem lakok velük papíron vagy valamivel külön igazolnom kell, h nem támogatnak???

2009. dec. 27. 22:46
 3/12 anonim ***** válasza:

A háztartásban együtt lakók keresete számít, így a nagyszüleidé. Az oszlik 3-fele.

Vannak általában mellékkérdések, pl betegségek, és gyógyszert szednek-e, ha igen, igazolod (és X összeget meghalad) + pont.

Ha nem a szüleiddel laksz (papíron), akkor nem kell külön igazolni a keresetüket.

2009. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Már megint kezded ???
2009. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1. 2. Köszönöm...

További infokat várom...

2009. dec. 28. 02:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Na legalább a legújabb kérdésedet törölték. :)
2009. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

NA most nagyon ráérek, ezért reagálok az utolsó """válaszolónak"""!!!

Akinek 3 gyereke van azonnal kap szoctámot, anyukának egy betegség miatt nem lehetett több gyereke... Régen jó éltünk, volt pénz marékszám, aztán apum alkoholista lett és munkanélküli, anyum idegösszeroppanást kapott 3x majd elvátak, most nagyszüleimnél élünk, de , h lakhatóvá tegyük a házat fel kellett venni 1.5 millió hitelt...

Azért tanulok délutánni suliban, hogy ki tudjak járni a tanyára, hogy a zöldségből és húsból ne kelljen annyit venni...

Viszont mindentől függetlenül abszolut jó tanuló vagyok és szeretek is tanulni, ezért fogok egyetemre menni.

Az már más kérdés, h anyukámnak aki a 0 ról kezdett mindent előről 40 évesen, havi 30 E Ft-ot elvisz a hitel, a betegsége meg másik 30-at, így a 130-140 fizetésből marad 70-80 amiből eszünk, a számlákat fizetjük és így marad minusz 10-15 havonta...

Lehet nagyképűség, de Én amelett, h mindig 100% ot teljesítettem az iskolában, minden szar melót megcsinálok már 2 éve, h anyámat meg apumat támogassam.


De azért Te örüljél az apró agyadnak, hogy Nekem irkálsz felesleges dolgokat...

Ha tudom így is úgy is hozzá fogok jutni a szoctám-hoz, mert egy normális társadolmban (nyugatra), ilyen körülmények mellet evidens lenne, hogy kapok támogatást.

Attól pedig, h Te beírod undorító vagyok, magadat minősíted le, bár ilyen megnyílvánulások után gondolom kicsit se érdekel, hiszen nem látja senki az arcod így, csak magad előtt felelsz, de azt meg nem is tudod mi...

Legalább is ebből a viselkedésből ez következik

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Kiba... kemény ember vagy

2009. dec. 28. 17:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Először is mi az hogy délutáni tagozat?


Olyan van hogy nappali tagozat, esti tagozat, és levelező tagozat az egyetemen.


Jogilag csak akkor kaphatsz szociális segélyt az önkormányzattól, ha levelező tagozatos vagy.

Amennyiben nappali vagy esti tagozatos vagy akkor nem kaphatsz.

Valamint:

A munkaügyi központba sem jelentkezhetsz be regisztrálni, ha napplai vagy esti tagozatos vagy, mert akkor nem vagy jogilag munkakereső. Ugyanis a nappali és esti tagozat jogilag egyenlő a munkavizsonnyal. Érted?

Csak ha levelezős vagy, akkor regisztrálhatsz a munkaügyi központban mint munkakereső személy.


Az önkormányzattól szociális segélyt pedig csak akkor kaphatsz ha regisztrált munkanélküli vagy.

2009. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fiatal egészséges férfi, aztán segélyt akar!Aztán még a cigányokat szidjátok.

Tökmindegy hova jelentkezel be,meg hova nem,egyedülállóként nem fogsz segélyt kapni,max.ha tartós munkanélküli vagy,viszont akkor menni kell közmunkázni.

Vedd fel a diákhitelt,aztán tartsd el magadat belőle,vagy vállalj diákmunkát.Dolgoztál már egyáltalán valahol?

2009. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

13:17 - "Lehet nagyképűség, de Én amelett, h mindig 100% ot teljesítettem az iskolában, minden szar melót megcsinálok már 2 éve, h anyámat meg apumat támogassam. " - Remélem, ez válasz a kérdésedre.


Kérdező, nem tudom, hogy kaphatsz-e valamit, de az a biztos, ha minden áron dolgozni próbálsz, én ha neadjisten nem hosszabbítanák meg a munkaszerződésemet, nem jelentkeznék be munkanélkülinek, mert egyrészt úgyse lenne meg a napom (önhibámon kívül), másrészt bunkók az ügyintézők, és nincs kedvem elfecsérelni egész napokat a munkaügyin, amikor addig munkát kereshetnék.

2009. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!