Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elfogadják a költségmentességi...

Elfogadják a költségmentességi kérelmemet? (bírósági tárgyalás)

Figyelt kérdés

Két kérdésem van: mikor tudom meg, hogy elfogadták-e? És van esélyem, hogy elfogadják?


Gyermekelhelyezési pert indítottam a bíróságon, adtam be költségmentességi nyomtatványt. Nem mondtak róla még semmit, az első tárgyalás megvolt, nemsoká jön a második. Csomó vizsgálatot, meg szakvéleményt előírt a bíró, amire mondta, hogy több tízezerbe fog kerülni. Ezt a vesztesnek kellene fizetni. Jelezte, hogy felperes adott be költségmentességi kérelmemet. Alperes is kapott nyomtatványt az első tárgyalás után. Szóval, ha elfogadják nem kell fizetni bárki is nyer.


Ha első tárgyalásig nem fizetett a felperes, akkor már neki nem is kell? Előre kell nem? Egyik ismerősöm épp válik, neki nem fogadták el a kérelmét (ügyvédje mondta, de nekünk nincs ügyvédünk), és tárgyalás előtt kellett fizetnie tudtommal. Neki ház, és autó is van a nevén gondolom ez számít.


Felperes már beadta régen, amikor indult az egész. Alperes első tárgyalás után adta be a költségmentességi kérelmemet.


Adatok róluk:


_Felperes: közmunkás 109ezer bruttó (81ezer nettó keresettel, gyerek után járó adókedvezménnyel együtt), és ő kapja a gyerekre a családit ami 12ezer, ezen felől semmi érték nincs a nevén se ház, se föld, se autó.


_Alperes: tanuló, árvaságit és családit kap, összesen 44ezer + 12ezer, neki sincs semmi vagyona.



#bíróság #per #gyermekelhelyezés #költségmentességi kérelem
2014. máj. 12. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Na, azért ez nem ilyen egyszerű. A bíróság végzésben elbírálja majd a kérelmet, és az is lehet, hogy pl. költségfeljegyzési jogot ad (akkor csak előlegezni nem kell, de a viselés alól nem mentesít), részleges mentességet...

Sok lehetőség van, ez a bíróság döntésén múlik.

Régebbi cikk, de itt le van írva: [link]

2014. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem az első tárgyaláson felvázolta a bírónő, hogy megítéli a költségmentességet. Közben férjhez mentem, akkor részleges költségmentességet ítélt. A végrehajtáshoz szintén megkaptam a költségmentességet arról papírt kaptam postán. A per lezárulása után számláznak ki. Szerintem ha a bíró jelezte a költségmentességedet, akkor az nincs elutasítva. Minden a perrel járó költségre mentességet kapsz. De meg is kérdezheted a bírót a következő tárgyaláson, nem harapnak.
2014. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!