Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felbontható-e következmények...

Felbontható-e következmények nélkül egy nyomás hatására aláíratott szerződés?

Figyelt kérdés

Egy ismert, eddig megbízhatónak tűnő neves pénzügyi cégnél számlát nyitottam portfóliókezelésre, mert magas kamatot ajánlottak. A szerződéskötés abból állt, hogy aláírattak velem egy 50 oldalas szerződést, melynek elolvasására a helyszínen nem volt lehetőségem. Én jeleztem, hogy ezt így nem tartom szerencsésnek, és el kellene olvasnom, de mondták, hogy nincs benne semmi olyan, ami rám nézve előnytelen, írjam alá nyugodtan. Tudom, én voltam a hülye, hogy ekkor nem hagytam őket ott azonnal, de aláírtam a szerződést, gondolván legfeljebb elbukom a befektetett pénzem, ha valami gond van. Itthon azonban az áttanulmányozva megdöbbenve tapasztaltam, hogy a szerződésben olyan pont is van, melyben lényegében külső okra hivatkozva ha ők rosszul forgatják meg a pénzt, akkor a tőkeáttételes ügyletek miatt akár a befektetett összegen túl további követeléseik is lehetnek, tehát rámküldhetnek végrehajtót, és a saját vagyonomat is kockáztatom.

Ezt a tényt és azonnal jeleztem feléjük, és kértem, hogy módosítsuk a szerződést, mert nem akarok nagyobb kockázatot vállalni, mit a befektetett pénzem. Erre persze ők nem voltak hajlandók.

Ha simán felmondom a szerződést, rengeteget bukhatok és nem tudom, hogy maradnak-e elásott csontvázak a köztes időszakra.

Kérdezem, hogy van-e lehetőségem arra, hogy hivatkozva azon tényre, hogy a szerződés részleteiről nem tájékoztattak megfelelően, azt nyomásgyakorlás hatására írtam alá, kéjem valamilyen hatóságtól az eredeti állapot visszaállítását, vagy ennek esélye sincs, mivel lehetőségem lett volna ott azt mondani, hogy nem írom alá a szerződést olvasatlanul.



#portfóliókezelés
2014. máj. 16. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nézd, nekik rutinjuk van benn, hogy megetessék az ügyfelet jogkövetkezmény nélkül, viszont peres hírverést sem akarnak a nyakukba (még ha meg is nyernék), tehát közöld velük, hogy amennyiben nem állnak el a szerződéstől peres útra tereled az ügyet ... és azt is leírhatod, hogy függetlenül a per eredményétől ebben az esetben komoly média-viszhagot fogsz kelteni
2014. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem bontható fel. Nem megfelelő tájékoztatás miatt esetleg perre mehetsz, de hogy bizonyítod be hogy tényleg így történt? Esélyed ilyenre kb. 0!
2014. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a BudaCash volt véletlenül?

Perelni nem nagyon tudsz, de az MNB-nél felnyomhatod őket, ugyanis ez olyan lényeges körülmény, amelyről kötelesek lettek volna tájékoztatni az ügyfelet még az ajánlatban. Megbírságolják őket pár tízmillió forintra, de abból te nem látsz semmit. Viszont eltilthatják őket ettől a gyakorlattól és megállapíthatnak tisztességtelen magatartást, amivel viszont már lehet, hogy kérheted a szerződés semmissé tételét. Ez egyébként valóban iszonyat aljas dolog részükről, jogos a felháborodásod, de sajnos egy ilyen undorító világban élünk, ahol gátlástalanul minden rá fér egyes cégek és emberek pofájára.

2014. máj. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha perre vinnéd rögtön veszítenél, ugyanis a "nem tudtam elolvasni, mert sürgettek" nem elegendő ok.

A bíró erre azt mondaná, hogy ha nem engedték időhiány miatt, hogy elolvasd a szerződést, akkor fel kellett volna állnod, hogy

"-rendben, akkor majd legközelebb átolvasom amikor van rá idő"

Nagyon valószínű, hogy ott helyben visszaléptek volna, hogy nyugodtan olvad el, van 10 percünk még..


A média visszhangjának sem lenne pontosan ezért értelme. Ők sem foglalkoznának veled, mert a történetedből egyből lejön, hogy itt bizony te hibáztál nem a cég.


Egyébként én is hasonlóképpen jártam egy bankban, ahol elém tolták a szerződést, és én amikor elkezdtem olvasni a több oldalas szerződést, az ügyintéző kiscsaj, rám nézett, és a következőt mondta.

- Kérem asszonyom, ne húzza a drága időmet! Itt egy toll, írja alá, és rendben is vagyunk. Esetleg meg kell mutatnom hol írjam alá?? (kicsit hülyének nézett)

Erre én:

- Drága, én ráérek, így van pár percem míg elolvasom a szerződés, és eldöntsem aláírjam vagy sem.

Majd szépen elkezdtem olvasni.

a végén, hangosan olvastam a papír nagyon apró betűs részét is ami csak egy szignó szöveg volt. (poénból)

Mivel a szerződés rendben volt aláírtam, majd mosolyogva átadtam a kis csajnak.

- Na látja, mindig mindenre van idő...

2014. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És arra nem hivatkozhatok, hogy lényegében olyan helyzetet teremtettek, hogy nem volt más lehetőségem, mert a pénzt a pénztárban már befizettették velem addigra, mire a vaskos szerződést a kezembe nyomták?
2014. máj. 16. 10:32
 6/7 Őszödi Ferenc ***** válasza:

Felbontható-e következmények nélkül egy nyomás hatására aláíratott szerződés?

- Igen.

Felbontható-e következmények nélkül egy a saját balf..ékségem miatt aláírt szerződés?

- Nem.

2014. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha egy szerződést valaki nyomásgyakorlás hatására írt alá azt nem kell felbontani, mert a jog szerint eleve semmis. A te történetedből csak véletlenül maradt ki, hogy egy P9-et tartottak a feledhez vagy nem is történt ilyen?

Mert akkor a szerződés érvényes, ha akkora barom voltál, hogy nem olvastad el az pedig egyedül a te problémád.

2014. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!