Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád hogy a szavazás ne...

Támogatnád hogy a szavazás ne legyen alanyi jog hanem feltételekhez kötve?

Figyelt kérdés
Mit szólnál ahhoz ha ezután csak akkor szavazhatnál ha van nyolc általánosod és a 4 éves ciklusból 2 dolgoztál vagy tanultál.
2009. dec. 28. 21:17
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
70%

"nem igazán látni, hogy kiválóan működnének"


Hogyha szerinted az összes ország rosszul működik, akkor az nem az illető országok baja, hanem a te bajod, hogy életidegen vagy.

2009. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
26%
gondot okoz az általad is idézett mondatom értelmezése?
2009. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
33%

"Aki a 4 éves egyetemet 6-8 év alatt végzi el és a szülei pénzelik szavazhat?"

Ő szavazhat mert ki lesz fizetve a tandíja.


-Igen? És ki fizeti ki a tandíját?

2009. dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
25%

"gondot okoz az általad is idézett mondatom értelmezése?"


Nem. A te gondolkodás- és kommunikációképtelenséged viszont gondot okoz - neked.

2009. dec. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

00:17


Ha a 3 éves fősulit 6 év alatt rakja le akkor átkerül fizetősbe hogy kifizeti az már nem érdekel.

2009. dec. 29. 11:24
 26/58 anonim ***** válasza:
36%

A népszavazás nem keverendő a választással.

A demokratikus nem keverendő a demokráciával.

Lényeges dologról képviselők nem szavaztatják a népet, vagy, ha muszáj, akkor erős média-agymosással. Így aztán lényegtelen, hogy feltétellel vagy anélkül szavazhat az állampolgár lényegtelen dolgokról.

Szerintem többszáz vagy akár többezer az egyhez a döntések aránya aszerint, hogy a nevünkben hozott, vagy a megkérdezésünk alapján.


A fentiektől elvonatkoztatva, egy értelmes szavazás alapja mindig az volna, hogy az érintettek/érdekeltek szavazzanak - kizárólag. Közülük pedig azoktól vonnám meg a szavazati jogot, akik nem vesznek részt vagy tartózkodnak, azaz nem választanak oldalt.

2009. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
70%
egyetértenék vele, hogy legyen feltételhez kötve, de ezeket a feltételeket tényleg nehéz összeszedni... a 8 általános tényleg legyen meg, az alsó korhatárt én felemelném mondjuk 20 vagy 22 évre, mert nem hinném, h egy épp leérettségizett gyerek olyan sokat konyítana a politikához, nem tudom a büntetlen előélet jelenleg feltétel e, de ha nem, akkor én azt is bevezetném... aki 10 éve bűnöző volt, az most se döntsön a többi ember sorsáról...
2009. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
10%

"nem hinném, h egy épp leérettségizett gyerek olyan sokat konyítana a politikához"


Miért, a leépült nyugdíjas, aki az öregek otthonában a mozgóurnás szavazás előtt a tenyerébe tett szalvétadarabról olvassa le, hogy az emeszpét kell ikszelni, az többet "konyít a politikához"?


Egyébként a választójog állampolgári jog, nem kell "konyítani" semmihez, hanem élni kell vele.

2009. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
38%

Nem kerül át fizetősbe, mert az állambácsi többet finanszíroz neki, mint ameddig egyébként tartana. Az enyém például öt éves, de hat év alatt fogom elvégezni és még én sem kerülök fizetősbe, mert 12 félévet fizet az állam és abba még pont bele fér nekem is egy év csúszás.


Az kerül át fizetősbe, aki 2 félév alatt nem tud összeszedni egy nagyon minimális óraszámot, de ezzel is tudnak sakkozni a hallgatók, mert így is úgy is, júliussal bezárólag nézik az utóbbi két félévet, így, ha valakinek szorul a hurok, akkor halaszt egy félévet, és ennyi. Baromi nehéz fizetősbe átküzdened magad, ha egyszer államira vettek fel, szóval nem kell sajnálni azokat sem, akik siránkoznak, hogy jaj áttetek fizetősbe mi lesz velem, mert az nagyon megküzdött érte, hogy áttegyék.

2009. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim válasza:
76%

Mindenképp feltételhez kötném a szavazati jogot.


Kellene egy átfogó "szakvizsgát" iratni a lakossággal.

S ha megfelelt valaki, akkor kap a személy egy igazolvány-félét, vagy mondjuk bekerülne a személyibe, hogy szavazóképes /valami csippes dologra gondolok, nem sokára úgy is olyan személyik lesznek/ és például 8 évente el kellene menni vizsgázni (jogsi mintájára) . Majd meghosszabítanák a szavazati jogát az illetőnek.


A tesztben történelmi, politikai, szociális és közgazdasági kérdések volnának. Persze nem a doktori cím a tét, szóval általános kérdések, alap dolgok, melyekhez mindenkinek konyítania kellene, ha már az ország sorsáról, más emberek jövőjéről (is) dönt.


Kivitelezni pedig úgy lehetne, hogy eleve a személyi intézésekor/átvételekor vizsgáztatni az embereket (az a 15-20 perc nem a világ), valamint abban az évben lehetne rá lehetőség amikor választások vannak (felmérhető az illető aktuális tájékozottsága) és ilyenkor lehetne az "átvizsgálás" is...


Persze még csiszolni kell a dolgon, de ez az én elképzelésem.


("nyugtalan")

2009. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!