Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád hogy a szavazás ne...

Támogatnád hogy a szavazás ne legyen alanyi jog hanem feltételekhez kötve?

Figyelt kérdés
Mit szólnál ahhoz ha ezután csak akkor szavazhatnál ha van nyolc általánosod és a 4 éves ciklusból 2 dolgoztál vagy tanultál.
2009. dec. 28. 21:17
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
68%
Nem rossz ötlet. Ma ha megállítasz 100 embert az utcán, 60 nem tudja, ki hozza ma Mo-on a törvényeket. Aztán meg mennek szavazni.
2009. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
68%

Kedves "Nyugtalan"!

Ez egy jó elképzelés. Nem tudom, hogy lehetne kivitelezni ebben a globális-liberális világban, de akkor is tetszik.

2009. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
68%
nekem is
2009. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
7%

"Kellene egy átfogó "szakvizsgát" iratni a lakossággal. A tesztben történelmi, politikai, szociális és közgazdasági kérdések volnának."


Szerinted miért nincs ilyen szakvizsga?


Válasz: mert nem létezik politikailag semleges politikai, történelmi és társadalmi tudás.


Ezért van az, hogy a tiédhez hasonló ötletei csak a politikához egyáltalán nem értő embereknek (főleg világmegváltó gimnazistáknak) vannak.


Nem ártana néha gondolkodni. Ha egyszer rászánnál fél órát az arról való gondolkodásra, hogy ha a cenzus olyan kézenfekvő és jó ötlet, akkor miért nincs sehol cenzus, akkor sok mindent megértenél a politikáról.

2009. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 nyugtalan ***** válasza:
52%

Ez egy elcseszett rendszer


Azért nincs sehol, mert egyeseknek ez így nagyon is megfelel. Minden országnak megfelel az ahogy most bonyolítják le a választásokat...becsődítik a karámba a birkákat, azok leadják voksukat arra, aki a legnagyobbat hazudta, és mindenki boldog... Qrva jó, tényleg!


S van egy csomó birka ki két kiló lisztért képes megszavazni az első embert ki meglátogatja otthonában. Persze fogalma sincs arról ki az, milyen pártból van, mi a párt programja, mit csinált eddig az a párt, milyen eszméket képvisel stb. Azt már meg sem említem, hogy azt sem tudja mennyi 2x2. Sokaknak fogalma sincs arról, hogy mik lehetnek a következményei pl. annak, ha egy párt azt hazudja/ígéri nekik, hogy megkapják a 14. havi nyugdíjat.

Ezt világosan el kell magyarázni az embereknek, pártatlanul, ép ésszel.


Ahogy most van, ez így nincs rendjén.


Ha szerinted ez, ahogy most folynak a szavazások, csalások és megvásárlások okés, akkor tényleg megérdemled azt, ami most van.



("nyugtalan")

2009. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
26%

"Azért nincs sehol, mert egyeseknek ez így nagyon is megfelel."


Igen. Mindenkinek megfelel, akinek van fogalma a demokráciáról és nem gimnazista kocsmai világmegváltó.


"becsődítik a karámba a birkákat, azok leadják voksukat arra, aki a legnagyobbat hazudta, és mindenki boldog... Qrva jó, tényleg!"


Te pl. birka vagy? Tudod bizonyítani, hogy nem?


A helyzet az, hogy egy frusztrált kis hülye szoci vagy, aki akkor, amikor nem az imádott pártja áll győzelemre, kitalálta, hogy a nép birka, meg a demokrácia rossz. Ha a szocik állnának nyerésre, oda meg vissza lennél a demokráciától.

2009. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
46%

A válasz megírásának időpontja: ma 21:09

Szerintem te meg egy idióta vagy. Az olvtársunk mindenféle sértegetés meg hasonlók nélkül írta le a véleményét kétszer is. Nem hívott téged sem szocinak, sem jobbosnak, sem másnak.


Inkább nálad lehet gond lelkileg, ha ennyire kiborít mások véleménye. Egyből szoci szerinted, aki másként gondolkodik, mint te? Ez már egyfajta fóbia lehet nálad, nem? :)

Szerintem vedd be a gyógyszeredet, utána menj aludni. Jót fog tenni. ;)

2009. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 nyugtalan ***** válasza:
62%

1. Amint látom neked nagyon van fogalmad a demokráciáról, azért tart itt ahol tart...


2. ...a középsuli már régmúlt...


3. Nem szeretem a részeg hőbölgő "kocsmatöltelékeket"..szóval...ott nem találkozunk...


4. Nem vagyok "világmegváltó", csupán elképzeléseim vannak arról, hogy miként lehetne hatékonyabbá tenni a választásokat, jobbá és szebbé tenni jövőnket. Ha te nem értesz egyet, az a te bajod.


5. Nem bégetek a nyájjal. Elég bizonyíték? Mifelénk nincs kire szavazni, tehát nem veszek részt a választásokon. Megélhetési politikusokra nem adom a voksom. Ennyi. Különben meg hányingerem van az egész választósdi színjátéktól. Többek közt ezért is lenne szükség gyökeres változtatásokra a "demokrácián" belül.


6. Nem hiszem, hogy frusztrált volnék, egyáltalán tudod mit jelent az a szó? Néztél már magadba? nem én verem a billentyűzetet habzó szájjal...


7. Kis hülye szoci sem vagyok. Látom nem vagy tisztában azon szavak fogalmával miket használsz...


8. Nincs pártom, mint mondottam, hazug, tolvaj, nemzetárulókra nem szavazok, a tótok meg eleve ki vannak zárva. Ennyi erről.

2009. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
26%

"1. Amint látom neked nagyon van fogalmad a demokráciáról, azért tart itt ahol tart..."


Kérnék egy definíciót a demokráciáról. Ne azzal gyere, hogy démosz meg kratein, mert akkor tényleg középsulis szinten vagy.


"2. ...a középsuli már régmúlt..."


Ezek szerint azóta csak felejtettél.


"4. Nem vagyok "világmegváltó", csupán elképzeléseim vannak..."


Pont ez a jellegzetes gyermeteg világmegváltás, hogy ugyan nem érted a fennálló rendszer működését, de máris "véleményed van" és "elképzeléseid vannak" arról, mi lenne a tökéletesebb.


"5. Nem bégetek a nyájjal. Elég bizonyíték?"


Kb. kétnaponta javasolják a hozzád hasonló kocsmafilozófusok a cenzus bevezetését. Vagyis a nyájjal bégetsz elég rendesen.


"Mifelénk nincs kire szavazni, tehát nem veszek részt a választásokon."


Ez a nyáj a múltkori választáson kb. 35%-ot jelentett. Az egyik leggyakoribb álláspontot képviseled. Figyelemreméltó az is, hogy minél képzetlenebb rétegeket vizsgálunk, annál alacsonyabb a választási részvételi arány.


"6. Nem hiszem, hogy frusztrált volnék, egyáltalán tudod mit jelent az a szó? Néztél már magadba? nem én verem a billentyűzetet habzó szájjal..."


Frusztrált vagy, hiszen frusztrál az, hogy a körülötted lévő világot nem érted, de elégedetlen vagy vele. A demokráciát elvetni egy demokrácia kellős közepén elég frusztráló élmény. Ezért kompenzációként kitaláltad magadról, hogy különleges vagy, és nem bégetsz a nyájjal, holott álláspontod igen gyakori, időnként relatív többségben is szokott lenni.

2009. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 nyugtalan ***** válasza:
88%

1. Figyu, most tényleg írjak egy litániát a demokráciárol, a többpártrendszerről, a szólásszabadságról, az emberi jogokról, az egyenlőségről, a jogállam működéséről? Vagy most mit vársz? Hogy a wikipédiáról kimásoljak valami filozofikus dumát? Ha nem volnál elszállva magadtól, akkor nem ilyen visszakérdezésekkel fárasztanád az embert.


2. Lényeg, hogy te érted a fennálló rendszer működését, és a te "véleményed" és "elképzelésed" fennálló "demokratikus" rendszerről az egyetlen, hamisítatlan és tökéletes mérvadó nézet.


3. Mondom én, hogy nem járok kocsmába...


4. Szóval 65 % elment szavazni...még mindig nem a nyáj ökrebbik felébe "tartozom". Mivel 2 lehetőség van. Vagy elmész, vagy nem.


5. Most pszichológust játszol? 3 hozzászólásból lekövetkezteted az ember lelki állapotát és még gyógyszert is felírsz? Fentebb már írtam, nagyon el vagy szállva magadtól, az ilyen ego emberek ilyen fórumokon élik ki frusztráltásgukat, magányukat és végtelen nagy "tudásukat".


6. Demokrácia kellős közepe? Na ne nevettess...ezt te sem mondod komolyan... ez a demokráciának csúfolt látszatrendszer...nagy szavak halmaza az egész...pont, mint a te hozzászólásaid...



Nem szokásom vitákat félbehagyni, de ennek nincs sok értelme. Mivel érdemben nem válaszolsz, csak félrebeszélsz, "épkézláb" válazsaid nincsenek, csupán lekezelő hangnemben próbálsz kioktatni. Ennyit erről.


Nem sikerült meggyőznőd semmivel, semmi logikus érvvel, magyarázattal, szóval továbbra sem tartom helyesnek a feltétel nélküli szavazati jogot.


("nyugtalan")

2009. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!