Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Internetes személyes adatokkal...

Internetes személyes adatokkal való visszaélés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Valaki csinált egy ask.fm-t a nevemben, az én fotóimmal, és a telefonszámommal. Trágárabbnál trágárabb stílusban válaszol a kapott kérdésekre lejáratva ezzel engem. Homosexuális oldalaknak is megadta a telefonszámom. Az elején poénra vettem a dolgot, de mostmár kezd idegesíteni. Hol tudnám ezt a dolgot jelenteni a rendőrségnek, mert a 105-öt hülyeség lenne egy ilyen dolog miatt felhívni, és egyáltalán, ők-e az illetékes szerv ez ügyben?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. febr. 17. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, a 105-öt azt tényleg hülyeség lenne felhívni, mert az a tűzoltóság; te szerintem a 107-et keresed. A rendőrségen kívül nem hiszem, hogy bárki más illetékes lenne ilyenben. Mindenképpen a rendőrségnél kellene próbálkoznod, kicsit rákoppinthatnának a fejére, aki ezt csinálja. Szokták mondani, hogy a rendőrség ilyen pitiáner dolgokkal nem foglalkozik, ezt én most nem tudom, de egy próbát szerintem megéri. Veszteni valód nincs.
2014. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez már elég vaskos poén, ami megérdemel egy feljelentést. Egyrészt írásban a rendőrség felé, másrészt az NMHH-nak.

[link]

2015. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!