Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e joga egy gyárnak férfi...

Van-e joga egy gyárnak férfi fizikai munkás számára meghirdetett munkahelynél CV mellé egész testes, kisgatyás képet kérni az erőnléti állapot megállapítására hivatkozva?

Figyelt kérdés
Elég kiszolgáltatottnak érzem magam, ha idegeneknek kell szinte meztelenül megmutatnom magam ahhoz, hogy munkát kaphassak.
2014. máj. 19. 15:04
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nincs. És értelme sincs, mert egy fényképről a legkevésbé sem lehet az erőnléti állapotot megítélni. Van joga az üzemorvossal feméretni pl.
2014. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
4%
Szerintem csak jogsértés elkövetésére nincs joguk felkérni a pályázókat. Tudtommal a gatyás kép, főleg férfi esetében, nem számít elég intimnek ahhoz, hogy valamiféle privát szféra megsértése legyen. Gondoljunk csak a vízilabdázókra, egy szál fecskében nézheti őket bárki.
2014. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
NEM!!!
2014. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
5%
Ha gyártulajdonos lennék, én is kíváncsi lennék, hogy egy munkás, akinek a fizikai erejét használnám, vajon fitt-e vagy esetleg egy nagy sörhasú ember!!!
2014. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Gondoljunk csak a vízilabdázókra, egy szál fecskében nézheti őket bárki.


Gondoljunk csak a modellekre vagy a röplabdázókra, egy szál bikiniben, alsó ruhában dolgoznak mégsem kérhetsz bikinis képet ha eladót keresel

2014. máj. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Egyértelműen NINCS.


"Ha gyártulajdonos lennék, én is kíváncsi lennék, hogy egy munkás, akinek a fizikai erejét használnám, vajon fitt-e vagy esetleg egy nagy sörhasú ember!!!"


Az erőnléti állapotot nem lehet így mérni például egy kőműves egész nap mint a robot csinálja míg egy testépítő két vödör malter után kifekszik ha két emeletet kell vinni azokat a vödröket egy negyven kilós vézna ember szívósabb általában mint egy két méteres izomkolosszus.

2014. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt kérdezd meg egy jogi fórumon.

Amúgy szerintem manapság bármit megtehetnek. Valahol le van írva, hogy kis gatyás képet nem kérhetnek a leendő dolgozóiktól? Mert,ha nincs, akkor elképzelhető, hogy megtehetik. Bár több, mint furcsa.. sőt egyenesen szélhámosságnak tűnik. Lehet, hogy néhány barom ezzel szórakozik. Ki tudja?

2014. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem szélhámosság, mert telefonáltam a pályázat ügyében, és ott is elmondták, milyen dokumentumokat kell beküldenem.
2014. máj. 19. 16:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Én küldenék olyat, hogy hátizomra feszítek, letolt gatyával.
2014. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Itt az egyetlen jogi probléma az állásra jelentkezők képeinek kérdése. Mi lesz velük?
2014. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!