Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szükség van-e házasságkötéshez...

Szükség van-e házasságkötéshez igazolásra a nőtlen, ill. hajadon családi állapotról?

Figyelt kérdés
Neten kerestem választ,de ellentmondásokba ütköztem,mivel egyik oldal szerint kell, másik szerint nem.Azok válaszát várom, akik nemrég házasodtak,frissek a tapasztalataik. Előre is köszönöm.

2013. okt. 28. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tervezek házasodni, de a jogszabályoknak hiszek:


Csjt: A házasságkötés alaki kellékei


2. § (1) Házasság akkor jön létre, ha az együttesen jelenlevő házasulók az anyakönyvvezető előtt személyesen kijelentik, hogy egymással házasságot kötnek.

(2) Az anyakönyvvezető a kijelentés megtörténte után a házasságkötést a házassági anyakönyvbe bejegyzi.

(3) A házasságkötés nyilvánosan, két tanú jelenlétében történik.

3. § (1) A házasságkötést megelőzően a házasulóknak az anyakönyvvezető előtt ki kell jelenteniük, hogy házasságuknak legjobb tudomásuk szerint nincs törvényes akadálya, egyszersmind igazolniuk kell, hogy házasságkötésük törvényes feltételei fennállnak. Jogszabály a házasságkötés előtti tanácsadáson való részvételt kötelezővé teheti.

(2) A házasságkötést az anyakönyvvezető csak a házasságkötési szándék bejelentését követő harminc nap utáni időpontra tűzheti ki. A jegyző e határidő alól felmentést adhat.

2013. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,ezeket olvastam én is, de arról, h konkrétan milyen iratok szükségesek hozzá, eltérnek az infók. Azért köszi
2013. okt. 29. 07:29
 3/3 anonim válasza:
Igen, kell. Családi állapot igazolásnak hívják, ingyen ki lehet kérni az Okmányirodában.
2013. okt. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!