Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntetnek-e, vagy visszamen...

Szasza81 kérdése:

Megbüntetnek-e, vagy visszamenőlegesen ki kell-e fizetni az elmúlt kb. másfél évre részemre kiutalt rehabilitációs ellátás összegét amennyiben azt jogosulatlanul tartottam meg?

Figyelt kérdés
2009-től rokkantsági ellátásban részesülök, melynek felülvizsgálati időpontja 2011. szeptember lett volna. Azóta nem hívtak be, sőt kértem is a komplex felülvizsgálatot. 2010 óta 4 órában bejelentve dolgoztam, amit akkoriban meg is tehetettem, jogszabályba nem ütközött. 2012 júniusától azonban már másik munkahelyen dolgozom, ráadásul 8 órában és tudomásom szerint 2013-ban egy törvénymódosítást követően ezt már nem tehetném meg. Most jelenleg ezt a 30 ezer Ft alatti rehabilitációs járadékot kapom bejelentett munkavégzés mellett. Voltam bent a helyi nyugdíjfolyósító intézetben, ott azt mondták, hogy nem szükséges ezt jelentenem, majd észreveszik és következményekkel nem jár. Ki veszi ezt észre? Adóbevallásnál már tavaly és idén is feltüntettem, hogy munka mellett ezt is kapom. Azóta nem kaptam erről semmilyen felszólítást, csak egy tájékoztatót, miszerint erre így nem vagyok jogosult. Válaszokat köszönöm!

2014. máj. 20. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, kamatokkal együtt kell visszafizetni. Ez minden jogosulatlanul felvett összegre igaz, függetlenül attól, hogy mi a magyarázata.

A NAV fogja észrevenni majd.

2014. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Válaszod köszönöm. Csak azt nem értem, hogy a NAV tavaly óta miért nem értesített ki mikor ezt már akkor is a tudomásukra juttattam. Egyébként, mint laikus ember, tényleg csak most vettem észre, hogy ez nem járna már nekem az adóbevalláshoz küldött tájékoztatóból. Már előtte is volt ilyen sejtésem, azért is kérdeztem rá a hivatalban.

Gondolom várnak még vagy 3 évet és a kamatok is jól jönnek majd. Egyébként meg nem titkoltam el. Megvárom hogy reagálnak-e és , hogy mit az adóbevallásra, ezután pedig bemegyek a NAV-hoz.

2014. máj. 22. 10:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Az rszsz-hez menjél be, és jelentsd be, hogy 8 órában dolgozol. Az ellátást meg ne vedd fel, mert tényleg kamatostól fogják visszakérni.
2014. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!