Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy kis ajándék boltom,...

Van egy kis ajándék boltom, ahol bizományi szerződéssel árulok sokféle terméket. Nemrég lefoglalták egy részét, elvileg azt mondták, a tulajdonos ellen indul majd eljárás, én csak tanú vagyok. A férjem köztisztviselő, ő bajba kerülhet emiatt?

Figyelt kérdés
Formai oltalom megsértése miatt indul büntetőeljárás.Elvileg engem sem vádolnak semmivel, de meg vagyok ijedve, nehogy neki legyen belőle baja. Már behívatták a főnökéhez, de nem mondtak semmi konkrétumot neki.
2014. máj. 25. 09:52
 1/1 CcAaSs válasza:

Az elmondottak alapján semmi ok nincs az ijedtségre.

Ha a formai oltalom megsértésében nem elkövető, vagy társtettes (stb.) a férj, akkor vele szemben, ebben az ügyben NEM emelhetnek vádat! Az más kérdés, hogy egy ilyen "ügy" beárnyékolhatja a kapcsolatrendszerében a személyét!

A bizományba átvett árút, - a bizományosi szerződés szerint, mert ilyennek nyilvánvalóan lenni kell, - haladéktalanul a lefoglalást elrendelő/foganatosító hatósághoz szállítanám. Feltehetően a raktározásért, tárolásért költség nem számítható fel, a lefoglalt árút viszont értékesíteni nem lehet!

2014. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!