Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos az, hogy a tulajdonos...

Jogos az, hogy a tulajdonos úgy gondolja, ki tehet bárkit a házból, ha nem értünk egyet vele?

Figyelt kérdés
A tulajdonos az anyám, mindig azzal fenyeget minket (én már nagykorú vagyok, de vannak kiskorú testvéreim), hogy bármikor kitehet minket innen, mert ez az ő háza... Valóban kiteheti a saját családját csak így?

2014. ápr. 17. 10:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem érdekelnek az erkölcsi vonatkozások, azt én is tudom, JOGI HÁTTÉR érdekel...
2014. ápr. 17. 10:47
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

jogilag, ha elmúltál 18 bármikor kitehet.

ha nagyon szemétkedni akar, bíróságon kérhet jogorvoslatot, és neki lesz igaza.

ha nincs szerződés, hogy te életvitelszerűen ott tartózkodhatsz édesanyád házában, bármelyik ügyvéd nyerhet egy ilyen perben.

de nincs olyan szülő vagy gyerek, aki ilyen szerződést íratna.

Márpedig így a jog anyukádat védi, mint tulajdonost, mert bérleti szerződésed nincs.

ajánlanám a polgári törvénykönyv idevágó részletének az elolvasását.

2014. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Természetesen jogos és erkölcsileg is helyénvaló.
2014. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Van egy rossz hírem haver. Teljesen jogszerűen kicseszhet mint egy rakás kutyaürüléket.
2014. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Hogyne rakhatna ki. Ha elmúltál 18 éves, a gyermeknevelési kötelezettségei feléd megszűnnek. Sem lakhatást, sem mást nem köteles a továbbiakban adni/biztosítani neked.
2014. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ami még a kérdésedben van: kiskorút természetesen nem rakhat ki az utcára.
2014. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha elmúltál 18, de még tanulsz, akkor jogosult vagy tőle rokontartásra, de a saját lakásában lakhatást biztosítani akkor sem köteles.
2014. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

"Ha elmúltál 18, de még tanulsz, akkor jogosult vagy tőle rokontartásra,"


Ellenben ha nincsen legalább "jó" átlagja a még tanuló gyermeknek, vagy ha egyetemista, és tantárgyakat bukik, akkor a bíróságnál lehet hivatkozni érdemtelenségre, és így már nem kötelező rokontartást sem fizetni.


Az aranyélet 18 éves kortól megszűnik, csakis 18 éves koráig kutya kötelességünk eltartani a gyereket (háztartásunkban, vagy gyerektartás megfizetésével).

2014. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
4,9es átlagú gimnazista vagyok és orvosira megyek (min. 6 év a Semmelweisen...).
2014. ápr. 17. 21:06
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor gyakorlatilag egy tantárgy kivételével (amiből max hármasod lehet) mindenből ötösöd van. Ezt nehezen hiszem, de legyen. Ettől függetlenül a Semmelweis általános orvosi képzésére igen jó EMELT fizika/biosz érettségi nélkül kb. lehetetlen bejutni. Vagy ha már van egy középfokú nyelvvizsgád, akkor elég az egyikből emeltezni ötösre. Sikerülni fog-e ez? Mert ha nem, és nem jelölsz meg B tervnek mondjuk mellé egy jóval gyengébb Debreceni ált. orvosit pl., akkor nem reális, hogy egyetemen folytatod a következő évet, és jóanyád megintcsak kirakhat az utcára, lévén nem vagy nyilvántartásba véve a felsőoktatásban. Ja, és más közoktatási program nem játszik, OKJ-snak nem kötelező rokontartást biztosítani, ha már elmúlt 18.
2014. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!