Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pillangókés? Tobbi lent

Pillangókés? Tobbi lent

Figyelt kérdés

Hello!

Szeretnek venni egy pillangokést, se nem onvedelmi, se nem támadási célra. Csak otthon, meg mondjuk ha turázni megyek.

Ez igy illegális? Mondom otthonra, es az is lehrt hogy inkabb dísztárgynak, amit mutogathatok az ismerõseimnek. Kaphatok erte birsagot?



2014. máj. 31. 12:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
16%

Nekem is van ,de nem viszem sehova ,itthol nekem sok célt szolgál főleg pörgettni ! :D

ja és nekem semilyen engedélyem sincs hozzá de bisztoskell ha vinni akaradod magadal valahova mert harci késnek bizonyítoták és ez igaz mert ki van egyen súlyozva és dobni is lehet és vér el vezető van benne úgy hogy kénerá engedelyé ha vinni akarod :S

2014. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Otthon tartható.
2014. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről:

[link]


Ennek értelmében közterületen nem lehet nálad, otthon igen. A túrázás közterületnek minősül.

2014. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Megvásárlás után hazaviheted elcsomagolva, ezen kívül a nemzeti parkok területére beviheted, -szintén becsomagolt állapotban szállítva- amennyiben azt az adott nemzeti park belső szabályai nem tiltják. Jelenleg asszem egyedül a Duna-Ipoly -régebben a Pilisi- nemzeti park szabályzata tiltja civilnek a kések parkra történő bevitelét. De egy e-mail, és felvilágosítanak. Közterületen semmiképp nem veheted elő, mivel a pillangókés KKV-eszköz (közbiztonságra különösen veszélyes) .

Remélem hasznos volt a válaszom.

2014. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

"A túrázás közterületnek minősül."


Ne haragudj, tévedsz. A nemzeti parkok nem minősülnek közterületnek.

2014. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Túrázni nem csak nemzeti parkban lehet.


Egyébként tudnál linkelni valamit, ami alátámasztja az állításodat? Nem kötözködés képpen, pusztán kíváncsiságból kérdem.

2014. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


Parancsolj. A kötözködésképpen szót egybe írjuk. Én sem kötözködésképpen mondom :) .

2014. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

19 éve vagyok erdőmérnök amúgy, '96 óta a Bükki Nemzeti Parknak dolgozom. Nagyjából képben vagyok a turisztikával, azzal, hogy mit lehet, mit nem.


A KKV-s dolgokat meg egy rendőr ismerősömtől tudom, ő világosított fel. De ott tévedhetek, hiszen nem a szakmám.

2014. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy a helyesírásomba kötsz bele, már épp hiányzott.


A belinkelt jogszabályt is köszönöm. Ebből pontosan hol derül ki, hogy egy nemzeti park közterületnek vagy magánterületnek minősül-e?


(Továbbá sem látom, hogy a kérdező által használt "túrázás" kifejezés miért csak nemzeti parkokra vonatkoztatható.)

2014. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%

Szabályok #1 vagyok

A kést már töbször maradt nálam úgy mentem a bank ba aztán bolta és haza és nem történt semmi ! Úgy mondva el mész "túrázni betekered egy kendőbe be rakod a zsebedbe vagy a táskádba ennyi "

2014. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!