Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem jelentem meg tanukent egy...

Nem jelentem meg tanukent egy birosagi ugyben, mire szamithato?

Figyelt kérdés
Az tortent, hogy jo fel evvel ez elott kaptam egy levelet, hogy elhalasztjak a pert, es juni 2. kell megjelennem, am en meg is feletkeztem a levelrol, es kesott 4-re emlekeztem, majd ma mikor megneztem a papirt kiderult hogy 2. nincs alapos indokom, 2. Okmanyirodaban voltam utlevelet csinaltatni, azt nyilvan nem fogadjak el, az ugy nem komoly csak egy utcai verekedes miatt hivtak be tanunak, mire szamithatok?
2014. jún. 4. 19:50
 1/9 ViolJazzy válasza:
Szerintem(de ez lehet,hogy csak az én véleményem) nem lesz belőle semmi gond...Ne izgulj!Leírnád milyen verekedés?
2014. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hat tortent, hogy egy ittas allapotban levo ferfi, olyan 40 koruli ha jol emlekszem a jegyzokonyvre annyit irtak hogy megdobott egy lanyt egy taskaval utanna a lany megijedt a ferfi el akart szaladni mikor odamentem az egyik baratommal hogy nehogy komolyabb dolog legyen aztan a ferfi osszeesett a lany meg kihivta a rendorseget. Volt egy 1.5 kihallgatas majd hazaengedtek

A baratomnak nem kellett megjelennie mert kolfoldon tartozkodik huzamosabb ideig.

2014. jún. 4. 20:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyebkent ott a rendori intezkedes meglehetosen brutalis volt, mert a mar szinte ontudatlan ferfinek az egyik rendor rataposott a torkara majd velhetoen eltorte a kezet, de mi persze ott kopni nyelni nem mertunk
2014. jún. 4. 20:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha beidéztek, és tényleg fontos lettél volna, a rendőr elővezetett volna. Nyugodj meg, nem lesz semmi belőle.
2014. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs alapos indokod, ami igazolni tudná a távolmaradásodat, akkor a következő tárgyalásra megint idéznek (magyar gyakorlat ismeretében nem hiszem, hogy egy tárgyaláson ítélet is születik, főleg, hogy szeretnek az ügyészek minden tanút meghallgatni, képesek napoltatni a tárgyalást), ha ezután sem mész el, igenis elővezethetnek, vagy rendbírsággal sújthatnak (azaz fizetned kell). Attól függ, hogy büntető, polgári, vagy szabálysértési per. Nem tudsz esetleg ismerős orvostól igazolást szerezni erre a napra? Ha nem akarsz elmenni, kérheted a bíróságtól, hogy írásban szeretnéd megtenni a vallomást.
2014. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk érdekes "verekedés" lehetett, ha összeesett a férfi. Max könnyű testi sértés, vagy annak kísérlete, (egy táskával vélhetően nem lehet súlyos sérülést okozni, kivéve, ha tele van téglával) ha a lány is balhézott, akkor meg garázdaság. Érdekes rendőrök lehettek, a legtöbb öntudatlan emberhez mentőt hív, ez inkább bevett gyakorlat még rendőréknél is, az annak esetek, intézkedés meg kívülálló szemében gyakran tűnhet brutálisnak, de vannak esetek, mikor mások, és az elkövető saját testi épsége igenis megköveteli ezt. Valszeg nem törték el a kezét, mert akkor abból is ügy lenne.
2014. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, azt tudod még tenni, hogy megkeresed a bíróságot (eljáró bírót, papíron valszeg rajta van ), és kérsz igazolási kérelmet, amiben leírod, hogy egész egyszerűen elnézted az időpontot. Ezt el szokták fogadni, egyébként bírósági idézésre büntetnek.
2014. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2014. jún. 5. 20:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges rendbírság.

Elővezettethetnek.

2014. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!